Pielęgnacja naturalnymi kosmetykami do skóry suchej

Moja skóra nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele jest bardzo podatna na podrażnienia i przesuszenia dlatego też długo eksperymentowałam z kosmetykami do jej pielęgnacji zanim znalazłam te, które naprawdę zdały swój egzamin. Wybór na rynku względem tych produktów jest naprawdę ogromny, co niestety znacząco utrudnia zadanie. Jak zatem znaleźć swoją pielęgnację?

Produkty do skóry bardzo suchej

kosmetyki do suchej skóryMając wrażliwą i bardzo suchą skórę kosmetyków do jej pielęgnacji szukałam z początku po omacku ograniczając się do tego, co było w sklepach pod ręką i co miało w nazwie „przeznaczone do skóry suchej”. Niestety większość z tych kosmetyków uczulała mnie po pewnym czasie, a ich skład pozostawiał wiele do życzenia. Dowiedziałam się o tym dopiero w momencie, gdy zaczęłam więcej czytać odnośnie pielęgnacji takiego typu skóry. Obecnie w internecie można znaleźć mnóstwo artykułów na ten temat z racji tego, że temat skin care stał się bardzo popularny. Wtedy też odkryłam naturalne kosmetyki do suchej skóry które okazały się najlepszymi produktami z jakimi dotychczas miałam do czynienia. Jako jedyne nie wywołały u mnie absolutnie żadnych, nawet najmniejszych skutków ubocznych. Najczęściej spotykałam się z lekkim zaczerwienieniem na twarzy po zastosowaniu kosmetyków, a w tym przypadku nawet taki efekt nie miał miejsca, co było dla mnie czymś przełomowym. Naturalne kosmetyki do pielęgnacji świetnie sprawdziły się zarówno jeśli chodzi o skórę twarzy, jak i całego ciała.

Nierzadko nawet po ciepłym prysznicu moja skóra swędziała mnie i piekła, co normalnie zdarza się, gdy bierze się ten prysznic naprawdę gorący. Kosmetyki nie tylko świetnie złagodziły te problemy, ale też sprawiły, że przestały one występować. Pierwszymi produktami naturalnymi do pielęgnacji, jakie przetestowałam, były kremy nawilżające oraz balsamy, ale obecnie testuję również inne kosmetyki, jak szampony i odżywki, które również rewelacyjnie się sprawdzają.