Oryginalne gongi planetarne – zakup

Może nie każdy marzy o jakimkolwiek gongu w swoim domu, ale są takie miejsca jak np. ośrodki buddyjskie czy szkoły jogi, gdzie ich obecność jest konieczna. Powody są dwa – ich wygląd nadaje odpowiednią atmosferę oraz dźwięki które są wydawane mają pozytywny wpływ na człowieka. W Polsce ciężko znaleźć gongi planetarne, ale nie jest to też niemożliwe.

Zakup oryginalnych gongów planetarnych

oryginalne gongi planetarneW dzisiejszych czasach niemalże wszystko można kupić przez internet, nawet rzeczy z najdalszych zakątków świata. Jeżeli chcemy zakupić oryginalne gongi planetarne, to najszybciej znajdziemy je w sklepach internetowych. Mimo iż osób które są uczęszczają do ośrodków buddyjskich lub szkół jogi jest coraz więcej, to sklepów stacjonarnych z przedmiotami z Indii lub Tybetu nie przybywa. Owszem, w dużych miastach znajdziemy sklepy z indyjskimi ubraniami i tekstyliami, ale mis czy gongów tam raczej nie znajdziemy. Gongi planetarne wyróżniają się spośród innych tybetańskich instrumentów tym, iż są one strojone zgodnie z harmoniczną skalą opartą na obliczeniach Hansa Cousto, muzykologa i matematyka. Skutkuje to tym, że dźwięk harmonizuje komórki w naszym ciele czyniąc nas zdrowszymi oraz zrelaksowanymi. Kupno tego niezwykłego instrumentu nie należy do najtańszego, zazwyczaj im większy gong tym cena jest większa. W sklepach internetowych ceny zaczynają się od dwóch tysięcy, a kończą nawet na dziesięciu tysiącach. 

Podsumowując, jeżeli chcemy zakupić oryginalny gong planetarny, to najszybciej znajdziemy go w sklepie internetowym. Musimy liczyć się z faktem, iż koszt zakupy może wynieść kilka tysięcy złotych. Przed zakupem warto sprawdzić czy sklep handluje oryginalnymi produktami – nieoryginalny produkt nie będzie posiadać dobroczynnych właściwości.