Ortopedyczne kliny pod nogi

Obecnie coraz więcej osób cierpi na problemy związane z kręgosłupem. W wyniku tego dochodzi również do wielu schorzeń kończyn dolnych wynikających z przeciążeń kręgosłupa i niewłaściwej postawy. Szybkie tempo życia, mnóstwo obowiązków, a także praca siedząca sprzyja chorobom związanym z układem krążenia i zwyrodnieniami stawowo-kostnymi.

Terapeutyczne działanie poduszek ortopedycznych

klin ortopedyczny pod nogęNajczęściej cierpią stopy oraz kręgosłup w odcinku lędźwiowym. W celu uniknięcia problemów bólowych stosuje się wiele wspomagających produktów ortopedycznych stabilizujących kręgosłup i odciążających kończyny dolne. Do najczęściej stosowanych produktów zaliczane są przede wszystkim poduszki ortopedyczne. Mogą przyjmować różne formy i kształty. Zazwyczaj wykonane są z wysokogatunkowej pianki poliuretanowej, która często wykazuje właściwości elastyczne. Również klin ortopedyczny pod nogę wykonany jest z termoelastycznej pianki. Stosowany systematycznie w ciągu dnia i podczas snu odciąża nogi i stopy i przywraca im właściwe krążenie. Może być stosowany przez osoby dotknięte żylakami oraz mające tendencję do puchnięcia stóp. Pozwala zrelaksować się podczas odpoczynku, odbarczyć zmęczone stopy i przywrócić im właściwe krążenie. Kliny stosowane są również w celach rehabilitacyjnych w specjalistycznych ośrodkach i szpitalach. Wykonane ze sprężystej pianki dopasowują się do wagi i temperatury ciała użytkownika.

Dobór odpowiedniej twardości poduszki gwarantuje pełen komfort użytkowania. Klinowa poduszka pod stopy zapewnia idealne podparcie i odciążenie obolałych, ciężkich i zmęczonych stóp. W sklepach ortopedycznych dostępne są różne rozmiary klinów. Umiejętne dopasowanie produktu do potrzeb organizmu gwarantuje wysoką skuteczność terapeutyczną i maksymalne obciążenie kończyn dolnych.