Odporne urządzenia telewizji przemysłowej

W fabryce w której pracuje mnóstwo maszyn i powstaje duża ilość zakłóceń elektronicznych, założenie dobrego monitoringu bywa czasem problematyczne. Tak też było w przypadku naszego obiektu, gdzie okazało się, iż zwykłe sprawdzone urządzenia będzie trzeba zastąpić nowszymi i bardziej dedykowanymi, których do tej pory nie używaliśmy.

Telewizja cctv do monitorowania fabryki

telewizja cctv sklep internetowyByliśmy przyzwyczajeni do używania jednej konkretnej marki urządzeń, i gdy przyszło do szukania innych, musieliśmy spędzić nieco czasu na przeglądaniu stron internetowych i forów z opiniami o różnych producentach, zwłaszcza iż szukaliśmy szczególnego rodzaju kamer i podzespołów. Koledzy pokierowali nas do producenta kamer, sprawdzających się doskonale w warunkach przemysłowych, o mocnej i odpornej konstrukcji. W kategorii kamery i telewizja cctv sklep internetowy do którego nas skierowano miał duży wybór urządzeń do każdego zastosowania, od zwykłych kamer na każdy obiekt, po bardziej wyspecjalizowane urządzenia, także takie, które nadawały by się do naszych warunków. Znaleźliśmy w końcu kamery idealne do naszych potrzeb. Były to urządzenia kopułkowe o zwartej, odpornej na wszelkie uszkodzenia konstrukcji, montowane bezpośrednio na suficie czy ścianie, zamiast na standardowym wysięgniku, tak by nie mogła wystąpić możliwość przypadkowego uderzenia kamery podczas pracy. Miały również świetną jakość, rekompensującą mniejsze możliwości ich instalacji.

Hermetyczne osłony, zapobiegały dostaniu się do wnętrza kamery kurzu i pyłu, co mogło spowodować uszkodzenia, a warstwa izolująca chroniła przed działaniem zakłóceń elektrycznych, występujących w fabrykach. Zamontowanie takich kamer było dość łatwą czynnością. Okazały się one tak odporne i wytrzymałe, jak zapewniał producent.