Odkręcanie i przykręcanie elementów za pomocą zakrętarki

Osoby lubujące się w majsterkowaniu, często szukają narzędzi, dzięki którym możliwe stanie się szybkie i bezproblemowe odkręcenie i zakręcenie konkretnego elementu. Do tego typu prac najlepiej nadaje się zakrętarka, która posiada mechanizm udarowy. Dzięki tego typu narzędziom możliwe jest szybkie odkręcenie śrub nie tylko mocno zakręconych, ale także zapieczonych. Gdzie zatem najlepiej sprawdzi się to urządzenie?

Zakrętarki – gdzie możemy ich używać?

zakrętarka udarowa milwaukeeDzięki szerokiej ofercie adapterów, które mogą być dopasowane do zakrętarek, możliwe jest wykorzystywanie wielu rodzajów bitów, które są niezbędne do odkręcania i zakręcania wielu śrub. Markowa zakrętarka (na przykład amerykańska zakrętarka udarowa Milwaukee), posiada na tyle mocny silnik i mechanizm udarowy, który może posłużyć do odkręcania dużych śrub, pokrytych rdzą. Pracę ułatwia ergonomiczne wyprofilowanie rękojeści, dzięki któremu nawet długotrwała praca nie jest męcząca dla dłoni. Jednak zakrętarka to także narzędzi, dzięki któremu będziemy mogli wykonywać prace, związane z wierceniem wielu otworów. Dzięki wszechstronności tego narzędzia, możliwe jest wykonywanie wierceń nawet tam, gdzie nie mamy dostępu do elektryczności. Jest to możliwe dzięki mocnym akumulatorom, pozwalającym na długotrwałą pracę. Zakrętarki akumulatorowe są też dobrze przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem, co sprawia, iż są niezawodne i pomocne w warsztatach.

Wiele zakrętarek różni się od siebie wartością momentu obrotowego. W zależności od tego, jakie prace mamy zamiar wykonywać, możemy wybrać mocniejsze lub słabsze modele zakrętarek. W wielu wypadkach mocne mechanizmy pozwolą nam na okręcenie nawet zapieczonych śrub w kołach samochodowych. Zakrętarki mogą być używane w tym wypadku zamiennie z kluczami udarowymi.