Pompa do zamontowania w oczku wodnym jest dość specyficzna. Nazywa się ją pompą fontannową, ale od tych, które faktycznie są w fontannach trochę się różnią. Czym? Między innymi wielkością oraz mocą. W oczku wodnym taka pompa jest dużo mniejsza, za to stylizuje się ją tak, aby wyglądała dużo ciekawiej. Kupując ją do swojego oczka podejmujesz dobrą decyzję.

Cechy pompy do oczka wodnego

pompa fontannowa do oczka wodnegoOczka wodne, które często mamy przy odmach są mniejsze, niż fontanny. Do tego niejednokrotnie żyją w nich niektóre gatunki ryb ozdobnych. Taka pompa fontannowa do oczka wodnego jest mniejsza. Po zamontowaniu w wodzie przypomina kawałek rurki, chyba, że jest stylizowana. Cały czas pompuje wodę w górę. Jednak podczas tego procesu woda jest cały czas filtrowana. Stylizowane pompy fontannowe mogą przypominać na przykład kwiat lilii lub konar drzewa. Najlepiej taką pompę montować już w trakcie zakładania oczka wodnego. Można zrobić instalację podziemną, która będzie dostarczać prądu do urządzenia. Strumień wody musi być regulowany, ze względu na organizmy, którzy żyją w naszym oczku. Mowa o rybach, a także roślinach ozdobnych. Najlepiej jeżeli pompa fontannowa jest oszczędna, czyli zużywa mało wody. Do niektórych dołącza się baterię słoneczną, której prawie w ogóle nie widać. Jednak pozwala ona na dużą oszczędność. Pompa może działać bez przerwy lub uruchamiać się i wyłączać o odpowiednich porach.

Nie potrzebujesz monterów do tego, by zainstalować taką pompę. Pamiętaj o ustabilizowaniu jej, by nie została przewrócona przez rybę lub coś innego. Taka pompa nie zużywa dużej ilości energii elektrycznej. Myślę, że tyle samo, ile na przykład ładowarka do telefonu w ciągu jednego, pełnego naładowania smartfona. Bardzo łatwo jest także odłączyć ją wraz z przyjściem mrozów.

Kategorie: Rozrywka