Obuwie robocze

Kiedyś, gdy produkty nie były tak dostępne i ich wybór był ograniczony ludzie nie mieli z tym problemu. Dzisiaj można dostać zawrotów głowy jak się wchodzi do sklepu i nie wiadomo, gdzie patrzeć. Jednak czy większy asortyment świadczy też o jakości.

Dobre obuwie robocze

dobry sklep z obuwiem roboczymPracując w stajni, poznałam pewnego młodego chłopaka, który przyjechał spod Krakowa, by szkolić się na podkuwacza. Jest to niezwykle wymagająca i ciężka fizycznie praca. Kurs był refundowany ze środków unijnych. Właściciel stajni zapewnił mu mieszkanie i pracę po ukończeniu takiego też szkolenia. Ów młodzieniec po pół rocznym szkoleniu a następnie pracy pod okiem starszego kowala, szybko nabrał doświadczenia i wprawy. Werkowanie czy podkucie konia zajmowało mu coraz mniej czasu. Chłopak szybko dorobił się własnego mieszkania i samochodu a klientów mu przybywało. Jednak ze względu na specyfikę tej profeci, trzeba wyjątkowo dbać o zdrowie, gdyż inaczej długo się tego nie pociągnie. Dlatego też niezwykle ważny jest strój roboczy a mianowicie, specjalne, skórzane spodnie/ ochraniacze, pas odciążający plecy ( pracują oni w pochylonej pozycji), oraz buty, które chronią stopy przed ewentualnym podeptaniem przez konia, nigdy nie wiadomo, na jakiego wariata się trafi. Początkowo mój znajomy nie posiadał nic oprócz tych specjalistycznych spodni, bo są one taką podstawą. Jednak z biegiem czasu, gdy było już go na to stać, postanowił zaopatrzyć się w pełni. Ponieważ nie znał zbyt dobrze miasta spytał się mnie czy znam jakiś dobry sklep z obuwiem roboczym. Poleciłam mu parę sklepów. Ostatecznie wybrał buty, które były wygodne i z jakiejś znanej firmy. Oczywiście sporo za nie zapłacił, no ale skoro są dobrej jakości i mają mu służyć przez lata to warto. Okazało się, że po paru miesiącach buty te nadawały się jedynie do wyrzucenia. Chłopak się zdenerwował, gdyż nie chcieli mu nawet uznać gwarancji. Tłumaczyli to tym, że uszkodzenia są spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem. Wkurzony poszedł do pierwszego sklepu z odzieżą roboczą i kupił buty, które sam uważał za słuszne, z oddychającego materiału i metalową wkładką na czubku. Nie były one ani markowe ale tez nie tanie. Tym razem buty te służyły mu znacznie dłużej.

Tak naprawdę nigdy nie wiemy czego możemy się spodziewać. Nawet w najlepszych produktach mogą przytrafić się wadliwe sztuki, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzać, że coś jest dobre lub złe.