Nowa praca, nowe mieszkanie

Oboje z mężem urodziliśmy się w Gdańsku. Tu uczęszczaliśmy do szkoły podstawowej i średniej, a potem kończyliśmy studia. Ja studiowałam  farmaceutykę a mąż  zarządzanie w służbie zdrowia. Oboje uważaliśmy, ze wybór naszych kierunków studiów pozwoli nam na szybkie znalezienie ciekawej i satysfakcjonującej pracy.

Mieszkania do wynajęcia

mieszkania w Starogardzie GdańskimPo skończeniu studiów chciałam znaleźć pracę w firmie produkującej leki i prowadzącej badania nad nowymi lekami. Mąż chciałby zarządzać szpitalem bądź ośrodkami zdrowi. W trakcie studiów byłam w kilku firmach farmaceutycznych na praktykach. Jedna z fabryk mieściła się w Starogardzie Gdańskim. Bardzo podobała mi się atmosfera panująca w firmie. Pomyślałam nawet, że mogłabym tu pracować po skończeniu studiów. Ze Starogardu Gdańskiego do domu jechałabym pociągiem tylko godzinę. Gdy skończyłam studia wysłałam aplikację do kilku firm farmaceutycznych. Po dwóch miesiącach odezwała się między innymi firma ze Starogardu Gdańskiego. Oferta ich była bardzo korzystna, ale praca była w systemie dwuzmianowym. Dojazd z Gdańska do pracy byłby znacznie utrudniony w godzinach nocnych. Pracodawca podpowiedział mi, że mieszkania w Starogardzie Gdańskim bardzo łatwo można wynająć, a ceny wynajmu są korzystne. No, ale pozostał problem, że mieszkalibyśmy osobno z mężem i tylko w weekendy byśmy się widywali. Taka perspektywa nie podobała mi się i w związku z tym chciałam już zrezygnować z tej oferty pracy gdy niespodziewanie mąż dostał ofertę pracy w okolicach Starogardu Gdańskiego.

Miał zreorganizować i poprowadzić sieć piętnastu przychodni rejonowych i specjalistycznych. W tej sytuacji postanowiliśmy wynająć mieszkanie w Starogardzie Gdańskim, a być może później je kupić, w zależności jak w przyszłości potoczą się nasze kariery zawodowe.