Niezastąpiony produkt w trakcie remontu

 

Jest zabawne powiedzenie, że szara taśma tak zwana McGyvera i WD40 w zupełności wystarczą przy naprawie samochodów i maszyn. Tak samo niezastąpiona okazuje się pianka do montażu, która jest niezwykle uniwersalna i znajduje się w wielu zastosowaniach podczas remontu.

Do czego przyda się pianka do montażu?

pianka montażowaPodczas remontu, ale także w innych pracach, na przykład na dachach, istnieje jeden produkt, który zrewolucjonizował świat. Mamy do zamontowania drzwi lub okna? Najlepiej nada się pianka montażowa. Są różne jej rodzaje i w zależności od zastosowania należy wziąć to pod uwagę. Podstawowym rozróżnieniem jest prężność pianki – niskoprężna nie zwiększa znacznie swojej objętości, dzięki czemu znajdzie szersze zastosowanie, gdy nie chcemy aby nadmiar pianki wypłynął na zewnątrz, na przykład przy uszczelnianiu kominów. Pianka po zaschnięciu jest niezwykle twarda i mocna, trzyma montowane elementy stabilnie jak cement. Pełni również bardzo ważną rolę dociepleniową i głęboko uszczelniającą. Wejdzie w każdą szczelinę, w przeciwieństwie do tynkowania, gdzie często ciężko dotrzeć w głębokie otwory. Nadaje się świetnie do mocowania również wszelkich rur podczas prac hydraulicznych czy zatykania wszelkich niepotrzebnych otworów. Można kupić zarówno piankę samodzielną, do której nie potrzeba dodatkowego sprzętu, lub pianę pistoletową, do której konieczny jest zakup specjalnego pistoletu. Dużym plusem pistoletu jest lepsza kontrola ciśnienia dawkowania oraz możliwość użycia długiej, sztywnej lancy, która dojdzie w każde miejsce.

Pianka montażowa jest niezwykłym, uniwersalnym tworzywem do montażu, uszczelniania i zalepiania niepotrzebnych otworów. Jej koszt nie jest wysoki, a jest bardzo praktyczna i łatwa w użyciu. Najlepsze w niej jest to, że się rozpręża, a więc wysoce uszczelnia otwory, w których jest aplikowana, oraz jest niezwykle wytrzymała i szybka w użyciu.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Budownictwo