Niesamowita renowacja tapicerek skórzanych – kraków

Skórzane tapicerki stosowane są najczęściej w produktach klasy wyższej w takich jak auta luksusowe, fotele i kanapy, obszyć skurzanych możemy doszukiwać się na każdym kroku nawet w detalach garderoby czy wykończenia manetek rowerowych i wiele innych. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego jak skomplikowanym procesem jest jej konserwacja.

Renowacja tapicerek skórzanych w Krakowie dobrzy rzemieślnicy

renowacja tapicerek skórzanych - krakówW całej Polsce jest niewiele osób zajmujących się obróbką skóry, szukając najlepszych garbarzy szybko wpadniecie na ogłoszenie typu renowacja tapicerek skórzanych – kraków, to właśnie w tym mieście trafiłem na prawdziwych fachowców którzy chętnie wprowadzili mnie w tajniki swojej codziennej pracy. Panowie oprowadzili mnie po warsztacie pokazując wszystkie potrzebne narzędzi i przybory do renowacji uszkodzonych skór. A zatem do renowacji skóry niezbędne będzie posiadanie zmywacza do skór najlepiej zwykły aceton, papiery ścierne włóknina szlifierska dopasowująca się do kształtu tapicerki, gąbki pędzelki szmaty tego nigdy za wiele, szpachelek do nakładania szpachli, szpachla do skór płynna skóra, farba do skór na bazie wody, lakier wykończeniowy także na bazie wody i suszarka do włosów. Panowie zaprezentowali jak pracują, zaczęli od przetarcia włókniną ścierną całości poszycia następnie odtłuszczono skórę, uzupełniono ubytki i najciekawsza część pracy nakładanie farby bazowej czyli malowanie i na koniec nakładanie lakieru wykończeniowego bezbarwnego.

Zajęcie bardzo ciekawe i wciągające, lecz nie tylko renowacja tapicerek skórzanych jest ciekawa, z zajęć garbarzy również wytwarzanie obuwia, odzieży i galanterii skórzanej oraz produkcja uprzęży dla koni i osprzętu dla powozów jest także ciekawym zajęciem. Przydałoby się aby młodzi ludzie zechcieli wyjść z wygodnej strefy komfortu i nauczyć się tak ciekawego rzemiosła.