Niedrogi wkład do apteczki

W naszym kraju nie ma obowiązku stosowania apteczki, ale za to jest obowiązek posiadania apteczki w zakładzie pracy, czy samochodzie. Dla naszego dobra i ludzi nas otaczających, powinniśmy umieć sprawnie wykorzystać wkład apteczki. 

Czy tanie wkłady są użyteczne?  

tani wkład do apteczki - din 13164Bez względu na to, ile zapłacimy za apteczkę, musi ona mieć przynajmniej podstawowe wyposażenie. To jak postępować z osobą poszkodowaną w wyniku wypadku, uczą się już dzieci w podstawówce, ponieważ jest to bardzo ważna umiejętność, która powoduje, że stajemy się użyteczni w momentach kryzysowych. Tani wkład do apteczki – DIN 13164 wcale nie musi być gorszej jakości. Wkłady możemy zmieniać i uzupełniać o dowolne elementy, które według nas się nam przydadzą. W sklepach dostaniemy apteczki w kształcie prostokąta, wykonane w formie plastikowego, lub metalowego pudełka. Samochodowe apteczki są sprzedawane w formie wodoodpornych torebek zamykanych na zamek. Wkłady apteczne możemy kupować razem z apteczką, albo oddzielnie, ponieważ zawsze może się zdarzyć że wykorzystamy tylko część jej artykułów i nie będziemy potrzebowali nowej apteczki. Może ona zawierać jedynie niewielki zestaw plastrów, opatrunków, chustę trójkątną  bandaż i ustnik do wykonywania sztucznego oddychania aby była przydatna. Jej zawartość najczęściej jest pomocna czasowo, do momentu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, bo potem lekarze przejmują poszkodowaną osobę i udzielają jej fachowej pomocy. Wszystkie elementy wkładu DIN 13164 mają określoną datę ważności i trzeba jej przestrzegać. 

Polskie prawo nie wymaga od nas posiadania konkretnego modelu apteczki, więc jej wybór należy tylko do nas. Nie warto kupować najtańszych modeli za parę złotych, bo najczęściej nie zawierają nic wartościowego, ale modele za około piętnaście złotych są już dużo lepsze.