Naturalne źródło zdrowia

W poszukiwaniu recepty na długie i zdrowe życie coraz częściej sięgamy do naturalnych terapii. Istnieje bowiem wiele teorii oraz badań potwierdzających skuteczność różnego rodzaju suplementów pochodzenia roślinnego. Preparaty tego typu są bezpieczne dla organizmu a ich zażywanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Warto więc bliżej zainteresować się ich właściwościami.

Lecznicze właściwości alg

alga słodkowodnaSekret długowieczności to popularna nazwa preparatu stworzonego na bazie alg pochodzących z Japonii. Jest to najbogatsze źródło chlorofilu, który pozytywnie wpływa nie tylko na nasza pamięć i koncentrację ale również poprawia kondycję zarówno psychiczną jak i fizyczną. Preparat od pewnego czasu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i powodzeniem szczególnie wśród osób przewlekle chorych. Jest on nieoceniony w walce z wolnymi rodnikami, więc chętnie przyjmują go również pacjenci onkologiczni. Alga słodkowodna chętnie zażywana jest przez osoby szczególnie skupione na własnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu, takie jak sportowcy, wegetarianie a nawet weganie. W swoim składzie zawiera bogactwo witamin z grupy B oraz witaminy C, A i E. Jest bogatym źródłem potasu oraz innych niezbędnych minerałów. Hamuje wzrost bakterii patogennych, wirusów i grzybów. Ma doskonały wpływ na nasz układ immunologiczny zwiększając odporność i wzmacniając organizm. Spowalnia procesy starzenia się organizmu.

Alga to preparat doskonale wpływający na stan naszego zdrowia oraz dobre samopoczucie. Systematycznie przyjmowana przez co najmniej sześć miesięcy zapewni ochronę przed wszelkimi patogenami. Możemy ją kupić w aptece lub dobrze zaopatrzonym sklepie zielarskim. Jest bezpieczna dla organizmu, mogą ją zażywać dzieci, osoby starsze a nawet te ze skłonnościami do alergii.