Namówili mnie na spływ kajakowy

Gdy zbliżał się koniec roku akademickiego, wraz z przyjaciółmi stwierdziliśmy, że miło byłoby jakoś uczcić te lata studiów, które zakończyły się zdobyciem tytułu magistra. Myśleliśmy o jakimś wspólnym wyjeździe, który pozwoli nam spędzić razem jeszcze parę chwil. Co wybrać – bierny czy aktywny wypoczynek?

Kolega ukazał nam zalety spływów kajakowych

spływy kajakowe w mazowieckimJa zazwyczaj stawiam na leniwy relaks – nie lubię się przemęczać. Nigdy nie praktykowałam aktywnego wypoczynku, dlatego gdy wśród propozycji wyjazdowych pojawiły się spływy kajakowe w mazowieckim, na początku byłam niezdecydowana, czy w ogóle chcę wziąć udział w czymś takim. Przecież ja nawet nie umiem pływać! Narzekałam i narzekałam – kolega, który już miał mnie dosyć, postanowił mi jak na tacy wyłożyć wszystkie zalety spływów kajakowych. Nawet nie myślałam, że taki wyjazd może nieść ze sobą tyle wrażeń. Przestałam też martwić się o swoje bezpieczeństwo – dobre firmy wynajmujące kajaki oferują bowiem w cenie wynajmu także kamizelki ratunkowe. Zachęcił mnie fakt, że czeka mnie naprawdę bliska możliwość obcowania z naturą – podczas spływu przecież będę słyszeć szum wody i lasu! To z pewnością może odstresować. Kolega zaoferował, że wynajmie ze mną kajak na 2 miejsca i nauczy mnie wiosłować. Podobno to nawet nie jest trudne i z tym zadaniem poradzą sobie także dzieci. To mnie przekonało. Nie mam zbyt dobrej kondycji i bałam się, że mogę nie podołać intensywnemu wiosłowaniu. Według kolegi nie mam się czym martwić – zaufam mu w tej kwestii i zdecyduję się na spływ kajakowy, zwłaszcza że po dopłynięciu w wybrane miejsce będzie mogli urządzić biwak! Z pewnością wieczory będą naprawdę przyjemne – spędzimy miłe chwile przy ognisku, piekąc kiełbaski i słuchając gitarowego grania naszej znajomej.

Szczerze powiedziawszy, po opowieściach kolegi, który był już na takim spływie nie jeden raz, nabrałam prawdziwej ochoty na uczestnictwo w wyjeździe. Już nie mogę się doczekać naszego spływu kajakowego, a także ogniska, które czeka nas po dniu wiosłowania!