Najlepsze wersje promienników ciepła

Od bardzo dawna do ogrzewania wykorzystuje się drewno opałowe oraz węgiel. Natomiast energia elektryczna stosowana jest znacznie rzadziej. Można jednak spotkać się z urządzeniami, które mogą to znacznie zmienić. Powstają bowiem pewne rozwiązania, dzięki którym można skutecznie ogrzewać nasze domy prądem i rachunki, jakie otrzymamy nie będą wcale wysokie.

Ogrzewanie z użyciem podczerwieni

promienniki ciepła elektrycznePodczerwień wykorzystywana jest obecnie do wielu celów. Można spotkać się z najróżniejszymi rozwiązaniami, które są oparte właśnie o fale podczerwieni. Przez wiele lat podczerwień kojarzona była głównie z elektroniką. Fale podczerwieni można było spotykać, chociażby w pilotach od telewizora czy innych urządzeń. Jednak od dłuższego czasu podczerwień wykorzystuje się również do ogrzewania. Możliwości takie dają nam promienniki ciepła elektryczne lub też gazowe. Pierwsze z wymienionych wersji wykorzystuje się do ogrzewania domów, kościołów czy budynków użyteczności publicznej. Natomiast promienniki w wersji gazowej stosuje się najczęściej w zakładach przemysłowych. Trzeba zauważyć, że takie promienniki generują bowiem dwutlenek węgla. Nie zaleca się więc aby takie promienniki stosować w pomieszczeniach o małej powierzchni oraz w tych pomieszczeniach, które nie posiadają wydajnego systemu wentylacyjnego. Natomiast promienniki elektryczne można stosować wszędzie.

Ogólnie rzecz biorąc nowoczesne promienniki mają bardzo szerokie zastosowanie. Można zamontować je w najróżniejszych miejscach oraz w różnych płaszczyznach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przykładowo promiennik podczerwieni został przymocowany do sufitu. Rozwiązania tego typu pozwalają na znaczne zaoszczędzenie miejsca w naszym domu. Dodatkowo takie urządzenia mogą wyglądać bardzo estetycznie.