Najlepsze tusze do drukarek

Na dzień dzisiejszy niemal każdy posiada w swoim domu drukarkę. Z roku na rok rosną słupki sprzedaży zarówno samych drukarek jak i urządzeń wielofunkcyjnych oraz wszelkich materiałów eksploatacyjnych. Najdroższym z takich materiałów jest zawsze toner, który w niektórych modelach drukarek jest elementem bardzo kosztownym. W związku z tym wiele osób stosuje zamienniki zamiast tonerów oryginalnych. 

Tanie drukowanie – polecane tusze

tusze brotherOryginalny toner czy tusz do drukarki może być niekiedy bardzo drogi. W naszym kraju wciąż sprawnie funkcjonuje i jest powielany stereotyp, że musimy do drukarek montować tylko i wyłącznie tusze wyprodukowane przez producentów drukarek. Otóż niekoniecznie tak musi być. Przykładowo tusze Brother posiadają swoje idealnie odwzorowane zamienniki, które również świetnie działają. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku drukarek pochodzących od innych producentów takich jak HP, Toshiba czy Canon. Tusze Brother nawet te oryginalne są bardzo tanie. Za kilkanaście złotych możemy nabyć oryginalny tusz do różnych modeli drukarek. Bądźmy jednak ostrożni przy zakupach w stacjonarnych sklepach komputerowych. Pracownicy takich sklepów mogą nas bowiem zachęcać do kupna drogich tonerów co niekoniecznie będzie dla nas korzystne. Dobrym pomysłem jest zakup tonerów oraz tuszu do drukarek przez Internet. W sieci znaleźć można bardzo dużo ciekawych ofert związanych zarówno z zamiennikami jak i z tuszami oryginalnymi. 

Ogólnie rzecz biorąc w przypadku tuszu Brother możemy mieć pewność co do jego jakości. Na jednym opakowaniu tuszu możemy pracować bardzo długo. Jest to oczywiście zależne od częstotliwości używania drukarki ale mimo to producent tuszu Brother zapewnia, że jego produkt wystarczy na długi czas. Średni koszt wydrukowania jednej kartki A4 w czerni wynosi mniej niż 10 groszy.