Najlepsze metody ocieplania

Gdy budujemy nasz wymarzony dom to jedną z rzeczy, o której nie możemy zapominać jest ocieplanie budynku. Można zrobić to na wiele różnych sposobów przy wykorzystaniu różnorakich materiałów. Jednak trzeba zaznaczyć, że często zapominamy o stosowaniu termoizolacji. W takim przypadku nic jednak nie stoi na przeszkodzie by budynek docieplić po jakimś czasie.

Skuteczne ocieplenie budynku

ocieplenia pianką poliuretanową mazowieckieZarówno domy mieszkalne jak i budynki przemysłowe warto ocieplać w odpowiedni sposób. Do niedawna absolutnym standardem było to, że ocieplanie odbywało się przy użyciu styropianu. Do niedawna był to w zasadzie jeden z niewielu materiałów jakie można w ogóle do termoizolacji zastosować. Z biegiem czasu zaczęto jednak produkować również inne ciekawe rozwiązania. Na ten moment szczególnie cenione są ocieplenia pianką poliuretanową Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym szczególnie łatwo natrafić można na polecane i sprawdzone firmy, które zajmują się tego typu zadaniami. Okazuje się, że pianka poliuretanowa jest w stanie zatrzymywać ciepło  w pomieszczeniach o wiele lepiej niż styropian. Przeprowadzono nawet test, w którym porównano ocieplanie pięciocentymetrową warstwą pianki poliuretanowej z dziesięciocentymetrową warstwą styropianu. Okazało się, że o połowę cieńsza warstwa pianki ocieplała znacznie lepiej. Dodatkowo jest ona w stanie zatrzymywać ciepło z zewnątrz w czasie lata.

Pianka poliuretanowa wykorzystywana do ocieplania domów jest niezwykle lekka. W związku z tym bez najmniejszych obaw można ten materiał wykorzystywać w lekkich konstrukcjach. Często usłyszeć można chociażby o tym, że popularna pianka PUR jest używana do ocieplania domów szkieletowych czy też domków kanadyjskich. Dodatkowo z każdym dniem zastosowanie pianki rośnie.