Najlepsza pościel dla niemowląt

Kiedy urodziło mi się nasze pierwsze dziecko, bardzo obawialiśmy się tego, czy poradzimy sobie ze wszystkimi obowiązkami, które na nas czekały. Maluszek był tak delikatny, że postanowiliśmy udać się do szkoły dla młodych rodziców, gdzie wykwalifikowani specjaliści podpowiedzieli nam, na co zwracać szczególną uwagę podczas pierwszych dni życia dziecka.

Ręcznie robiona pościel dla niemowląt 

certyfikowana pościel niemowlęca handmadeNasza córeczka bardzo płakała w nocy, co według pediatry nie było całkowicie naturalne. Zauważyliśmy, że mała gorzej się czuje w swoim łóżeczku, stąd decyzja o szkole dla młodych rodziców. Opowiedzieliśmy o swoich wątpliwościach profesjonalistom, którzy od razu stwierdzili, że problemem może być nieodpowiednia pościel dla maluszka. Nie ukrywam, że początkowo bardzo nas to zdziwiło, ponieważ kupiliśmy ją w popularnej sieciówce i wydawała nam się bardzo porządna. Jednak, jak powiedział nam nasz opiekun, często pościele mogą uczulać delikatną skórę niemowląt, gdyż do ich produkcji mogły zostać użyte nieodpowiednie materiały, które dodatkowo były prane w bardzo  agresywnych środkach chemicznych. Powiedział również, że najlepsza jest certyfikowana pościel niemowlęca handmade, która jest nie tylko w 100% bezpieczna, ale również nie uczula i nie podrażnia delikatnej skóry niemowląt. Muszę przyznać, że po zakupie poleconej pościeli byłam zdumiona jak bardzo się ona różni w dotyku od tej, którą kupiliśmy w popularnej sieciówce. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że pościel mogłaby być tak delikatna. 

Zmiana pościeli wyszła nam wszystkim na dobre. Córeczka przesypia spokojniej noce (pomijając – rzecz jasna – standardowe pobudki wynikające z pory karmienia) oraz jej skóra nie jest już tak zaczerwieniona jak wcześniej. Nowa pościel jest zupełnie inna od tej, którą kupiliśmy na początku i jestem wręcz zachwycona tym, jak bardzo jest miękka i delikatna w dotyku.