Najfajniejsze foremki silikonowe od Decoupage

Kiedy zbliżały się święta Bożego Narodzenia, moje dzieciaki nagabywały mnie, żebyśmy coś zrobili. Najbardziej chodziło im o ozdoby świąteczne, którymi moglibyśmy przyozdobić mieszkanie. Sama wcześniej mówiłam, że wspólnie coś takiego zrobimy, więc nie mogłam mieć pretensji. Pozostało jedynie wymyślenie sposobu, w jaki można by coś takiego stworzyć.

Silikonowa forma do ozdób od Decoupage

decoupage formy silikonowePomyślałam, że może fajnie byłoby stworzyć ozdoby bezpośrednio na choinkę. Moglibyśmy zrezygnować z tradycyjnych bombek i skupić się na przystrojeniu choinki w całości ozdobami, które sami stworzymy, własnymi rękoma. Można byłoby zrobić bombki z masy solnej, plasteliny i innych tego typu materiałów i substancji. Pozostawała jeszcze kwestia kształtów i form – nie chcieliśmy tworzyć czegoś byle jakiego. Natrafiłam na szczęście na firmę Decoupage. I jeśli chodzi o Decoupage formy silikonowe u nich to jest dosłownie hit. Mnogość wyboru pomiędzy najróżniejszymi kształtami i wzorami mogła przyprawić o zawrót głowy. Wybraliśmy sporo różnych tematycznie foremek, mimo wszystko jednak pozostając w około świątecznym nastroju i po kilku dniach trafiły do nas zamówione produkty. Za ich pomocą mogliśmy już skupić na wyrabianiu naszych wymarzonych rodzinnych dekoracji świątecznych. Narobiliśmy ich aż tyle, że nie starczyło na nie miejsca na naszej choince. Tym samym całkiem sporo zaoferowaliśmy moim rodzicom – a ich wnuczki chętnie zajęły się przystrajaniem ich choinki.

Musze przyznać, że wykorzystanie foremek od Decoupage było strzałem w dziesiątkę. Sami, bez wzorów, zapewne stworzylibyśmy co najwyżej kilka różnych, niczego nie przypominających potworków. A tak mamy bardzo eleganckie i piękne ozdoby stworzone przez najmłodszych członków naszej rodziny.