Montaż listew podłogowych

Remontując mieszkanie musimy zwrócić uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły, ponieważ to one mają kluczowe znacznie. Nie wszystkie prace remontowe musimy zlecać firmom remontowym, niektóre z nich jesteśmy wstanie wykonać je samodzielnie. Jedną z takich prac, z którą poradzimy sobie samodzielnie, jest wymiana podłogi i listew.

Jak zamontować białą listwę podłogową?

listwa podłogowa białaUłożenie paneli czy parkiety nie jest takie trudne jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Bez większych problemów powinniśmy poradzić sobie z tym samodzielnie. Szczególną uwagę należy poświęcić montażowi listew podłogowych, ponieważ to od nich uzależniony jest efekt końcowy. Listwa podłogowa biała może zostać zamontowana na dwa sposoby. Możemy ją przybić do ściany przy pomocy gwoździków lub przykleić na kleju montażowym. Drugi z wymienionych sposobów jest znacznie łatwiejszy, ponieważ unikamy szpachlowania otworów po gwoździkach, a także nie musimy malować listew, tylko zostawiamy je w ich naturalnym, białym kolorze. Prace powinniśmy zacząć od zmierzenie i docięcia wszystkich listew na odpowiedni wymiar. Powinniśmy być bardzo dokładni, ponieważ w innym przypadku poszczególne elementy nie będą do siebie pasować. Następnie nakładamy klej na fragmenty listew i przyklejamy je do ściany tuż przy podłodze. Najlepiej jest zacząć od największych elementów, a na końcu przykleić te najmniejsze. Warto wyposażyć się w poziomice, która pozwoli równo przykleić listwy.

Wszystko co jest nam potrzebne do dokonania takiego montażu, a także same listwy, kupimy w sklepach z branży remontowo budowlanej. Wystarczy wybrać się do pobliskiego marketu budowlanego, a napewno skompletujemy zestaw potrzebny do dokonania montażu listw. Dzięki temu, że pracę wykonamy sami, to dość sporo zaoszczędzimy.