Miękki kokon dla dziecka

Narodziny dziecka są przełomowym momentem dla każdego rodzica, gdyż od tego czasu już nie będzie takie samo. Na tą chwilę każda mama się przygotowuje jeszcze przed narodzinami, kompletując dla malucha specjalną wyprawkę.

Z czego są wykonane kokony niemowlęce?

kokon do spania dla dzieckaMaluchy, które są w brzuchu mamy, nie mają zbyt wiele miejsca do poruszania się, zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Jest im tam na pewno ciepło i czują się bezpieczne, dlatego też podświadomie poszukują takich warunków po urodzeniu. Oczywiście mama jest dla nich najważniejsza, ale kiedy są odkładane do łóżeczka, lubią mieć ciasno i ciepło. W łóżeczku ze szczebelkami jest bardzo dużo wolnej przestrzeni, która nie jest przez maluszka postrzegana jako przyjazna, dlatego warto zainwestować w kokon do spania dla dziecka. Jest on pewnego rodzaju materacem z podwyższonymi brzegami, w którym można bezpiecznie zostawić dziecko. W górnej części brzegów kokonu znajduje się sznurek, który zaciągając, zmniejsza powierzchnię do spania, zatem maluch ma mniej miejsca. To idealne rozwiązanie dla noworodków i niemowląt, a do tego kokon można stosować także w innych miejscach. Wkładając go do gondoli, stabilizujemy malucha w trakcie jazdy, ale też zapewniamy mu ciepło. Bez obaw można niemowlaka zostawić w kokonie na łóżku rodziców czy na dywanie, ponieważ będzie on zabezpieczony z każdej strony przed wypadnięciem. Jest on wykonany z miękkiej bawełny, która jest bezpieczna dla maluszka, a wypełnienie stanowi specjalna włóknina, którą można prać w pralce.

Na pewno zakupu kokonu do spania nie pożałuje żaden rodzic, gdyż jest bardzo przydatny. Nie tylko w domu, ale także na spacerze można z niego skorzystać, ponieważ ma optymalną wielkość, pasującą do gondoli. W kwestii ceny, to nie jest ona zbyt wysoka, dlatego też tak wielu rodziców kupuje kokon.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zabawki