Miękka pościel dla chłopca

Każdy z nas lubi po całym dniu ułożyć się w swoim łóżku w miękkiej pościeli. Podobnie mają dzieci, które w łóżku przeważnie spędzają więcej czasu, dlatego też materiały z jakimi mają kontakt muszą być przede wszystkim bezpieczne.

Zakup najlepszej pościeli dla dziecka

pościel z wypełnieniem dla chłopcaKażde dziecka ma swoje łóżeczko, w którym znajduje się ich ulubiona pościel, piżama czy przytulanka. Jak wiadomo, skóra maluchów jest wyjątkowo delikatna, dlatego też tkaniny, które mają z nią bezpośredni kontakt, powinny być bawełniane lub bambusowe. W przypadku pościeli, liczy się także wypełnienie, ponieważ może ono nasilać objawy alergii. W sprzedaży można kupić pościel z wypełnieniem dla chłopca ale też dla dziewczynki. Przeważnie w ich wnętrzu znajduje się specjalna włóknina lub kulki silikonowe, które są antyalergiczne i bezpieczne dla maluchów. Pościel można kupić w kilku rozmiarach, które pasują do łóżeczka że szczebelkami, wózka czy łóżka dla przedszkolaka lub starszego dziecka. Najmniejsze modele mają długość stu dwudziestu centymetrów, a najdłuższe dla dzieci mierzą sto sześćdziesiąt centymetrów. Poza rozmiarem, rodzaje wypełnienia i tkaniną można jeszcze wybrać kolor i fason pościeli, a jest ich naprawdę sporo. Przeważnie są uszyte z bawełny, która jest delikatna w dotyku i nie zmienia swojej formy nawet po wielokrotnym praniu w wysokich temperaturach. Dla chłopców przeważnie można kupić pościel w kolorze niebieskim, zielonym, czy żółtym. Dostępne są też pościele pasujące dla obu płci, na przykład białe czy szare.

Zakup pościeli dla dziecka to koszt około dwadzieścia – pięćdziesiąt złotych. Wszystko zależy od producenta, modelu czy rozmiaru. Dla chłopców często poszewki na kołdrze czy poduszce zawierają nadruki samochodów czy samolotów, a także postaci z bajek.