Mały gabinet wielkiego przedsiębiorcy

papier do plotera

Wynajem biura to spory wydatek. Ceny są uzależnione są nie tylko od metrażu, ale także od lokalizacji – czy to centrum miasta czy raczej jego obrzeża. Cennik jest również inny w zależności od miasta – najwięcej „ceni się” stolica, nieco mniej zapłacimy w Krakowie czy w Poznaniu.

Gdzie jest papier do plotera?

papier do ploteraWynajem biura i miejsca pracy to rzecz szczególna ważna, gdyż zwiększa znacznie profesjonalność firmy oraz pozwala na swobodniejszą pracę osób zatrudnionych oraz znacznie ułatwia kontakty z potencjalnymi klientami. Niestety często firmy (szczególnie na początku działalności) nie stać na wynajem przestronnej siedziby i często biuro to tak naprawdę mały gabinet, w którym miejsce znajdzie się jedynie dla szefa. Zazwyczaj pracownicy są wtedy zatrudnieni w formie pracy zdalnej, a do owego biura udają się tylko celem rozmowy z szefem czy podpisania dokumentów. I tak oto biuro przeciętnego polskiego przedsiębiorcy prezentuje się niczym mała klitka, w której nawet gdy jest świeżo posprzątana to wydaje się że panuje w niej niedbały bałagan. Wszystko to dlatego, że każdy centymetr miejsca jest skrzętnie zagospodarowany – na szafie leżą kolejno wszystkie segregatory z dokumentami, a w kącie za biurkiem upchany jest rzadko używany trwały papier do plotera. I nie wiem dlaczego.

Wszystkie mniejsze przedmioty takie jak pojedyncza koperta c6 czy gotowe już do wysłania koperty bąbelkowe z opisaną zawartością leżą niedbale wrzucone w pudełko. Jak potrzebny jest wolny stolik to najwyżej pudełko zostanie przetransportowane na biurko i na odwrót. Takie są smutne realia pracy początkującego, polskiego przedsiębiorcy.