Lunety celownicze na polowaniu

Żadne polowanie nie ma prawa się udać bez profesjonalnego oprzyrządowania. Myśliwy musi wziąć pod uwagę każdą możliwą sytuację i przygotować się na każdą okoliczność. Wygoda, bezpieczeństwo i niezbędny sprzęt to podstawowe zasady udanego wyjazdu w dzicz i przywiezienia prawdziwej zdobyczy, z której będzie dumny.

Luneta celownicza okiem myśliwego

lunety celowniczeUdany wyjazd potrzebuje długich przygotowań, oprócz mnóstwa mniejszych i większych gadżetów, noży, plecaków i wszystkich tych rzeczy przydatnych na polowaniu, jedno urządzenie jest szczególnie ważne, a bez którego nie udałby się żaden strzał. Odpowiednie lunety celownicze są nieodzownym wyposażeniem broni myśliwskiej. Sama luneta zbudowana jest z obiektywu, okularu i systemu , którego zadaniem jest odwracanie obrazu, żeby oko człowieka widziało go jak najbardziej realnie. W lunetach umieszczona jest siatka celownicza ułatwiająca trafianie. Proste urządzenia nie posiadają często żadnych możliwości regulacji, jednak droższe i bardziej zaawansowane modele pozwalają na zmianę powiększenia, czy zmianę położenia siatki celowniczej. Najtańsze modele można nabyć już za kilkaset złotych, oczywiście nie oferują zbyt dużych możliwości. Z drugiej strony ceny dochodzą nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych za modele wyposażone nawet w systemy termowizyjne. W takich lunetach znajdziemy wszystkie najnowsze nowinki technologiczne ułatwiające polowanie, a także zwiększające odporność na uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

Profesjonalny sprzęt to podstawa udanych łowów. Często bez odpowiedniego przygotowania polowanie może się po postu nie udać, a myśliwy wróci do domu bez zwierzyny. Szeroki wybór przydatnych gadżetów pozwala na zwiększenie szansy ustrzelenia celu, a także wpływa na sam komfort takich wyjazdów.