Lakierowanie zacisku hamulcowego

 

Coraz więcej osób usadza swój samochód na tak zwanych alufelgach, przez które widać zaciski hamulcowe, a także tarcze. Często zdarza się, że mimo ładnych felg całość wygląda źle, bo zaciski są zaniedbane i psują całokształt. Decydując się na alufelgi powinniśmy również zadbać o zaciski, aby prezentowały się dobrze.

Jak pomalować zacisk hamulcowy?

lakier do zacisków hamulcowychOdpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ponieważ zacisk hamulcowy malujemy tak samo jak każdy inny element samochodu tylko, że musimy użyć odpowiedniego lakieru oraz wszystkie elementy znajdujące się wokół zacisku zabezpieczyć, aby nie zostały pomalowane. Lakier do zacisków hamulcowych możemy kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. Istnieją dwa sposoby na pomalowanie zacisku, pierwszym z nich jest całkowity demontaż zacisku, w ten sposób łatwiej się maluje, ale demontaż jest dość problematyczny, a drugim sposobem jest pomalowanie zacisku w czasie, gdy ten jest założony na tarczy. Decydując się na drugi sposób, musimy pamiętać o tym, aby wszystko bardzo starannie zabezpieczyć, ponieważ nie może dojść do sytuacji w której razem z zaciskiem zostanie pomalowana tarcza albo klocki hamulcowe, jest to niedopuszczalne. Po zabezpieczeniu wszystkich elementów i przygotowaniu samego zacisku do malowania, możemy przystąpić do czynności właściwej, czyli malowania. Nakładamy od dwóch do trzech warstw lakieru i czekamy aż wszystko wyschnie. Jeśli po wyschnięciu nie mamy żadnych zastrzeżeń do jakości malowania, to możemy zamontować felgę.

Koszt malowania wszystkich zacisków hamulcowych w naszym aucie, jeśli robimy to samodzielnie, to kwota około pięćdziesięciu złotych. Za tak niewielką kwotę możemy znacznie poprawić wygląd swojego auta. Właśnie takie szczegóły jak zaciski, wpływają na całokształt.