Lada i witryna chłodnicza do lodów

lada i witryna chłodnicza

Zawsze z przyjaciółmi odwiedzamy pewną lodziarnię, już od lat. Ma taki swój klimat, i bardzo dobrze nam się kojarzy. To zawsze tu przychodziliśmy ze znajomymi na spotkania po zajęciach w liceum, tu odbywały się nasze pierwsze randki. Zawsze z sentymentem wracam do tego miejsca. 

Stara wada i witryna chłodnicza

lada i witryna chłodniczaTutejsza tania lada i witryna chłodnicza gdyby mogła mówić, to opowiedziałaby tyle historii, że naszym mamom na pewno włos by się zjeżył na głowach. Uwielbiam przychodzić tu na lody, bo nigdy nie jadłam aż tak dobrych, nieważne gdzie bym była. Jeździłam trochę po kraju i jadłam lody w różnych miejscach, ale nigdzie mi aż tak nie smakowały. Ta ich szafa chłodnicza chyba ma jakąś magiczną moc, że wszystko mi z niej smakuje. Nawet zwykłe lody, te które można dostać w każdym sklepie smakują z niej inaczej. Może to ze względu na ten sentyment, nie mam pojęcia. No ale coś w tym jest. Zawsze podobała mi się ich witryna cukiernicza, bo miała takie fajne lody z gipsu, duże i małe, i był taki fajny królik reklamujący tę lodziarnię. Jest on do dziś, tylko ze względu na pory roku jest przyozdabiany w różne sposoby. Czasami kupuję tam też torty lodowe na różne okazje. Wielka zamrażarka przeszklona jest dostępna dla każdego i można sobie samemu wybrać gotowy torcik. To ciekawe rozwiązanie, bo nieraz sprzedawcy zachwalają produkty, by się ich pozbyć. Tutaj każdy sam może podjąć decyzję i zobaczyć jak wygląda dane ciasto. Ja uwielbiam torcik śmietankowy, który kupiłam ostatnio na moje urodziny.

Wszystkim bardzo smakował i zniknął już w dwadzieścia minut od postawienia go na stole. Każdy pytał, gdzie ja dostałam takie cudo. Muszą mieć takie składniki dobre, że nikt takich nie ma, skoro wszyscy też zachwycają się tymi smakami. Na pewno będę jeszcze długo odwiedzać tę lodziarnię.