Kreatywna zabawa z fotografią ciążową

Każde zdjęcie ma to do siebie, że można je wykonać na dwa sposoby, niezależnie od okoliczności. Może być ono zwyczajne do granic możliwości i po prostu przedstawiać danego bohatera, scenerię, bądź też zamiast zanudzać zarówno odbiorców, jak i siebie do tematu można podejść zupełnie nieszablonowo i wyjść poza pewne ramy. Dlatego pomysłowa fotografia ciążowa jest czymś, co napędza mnie do dalszego działania. 

Zrób zdjęcie jedyne w swoim rodzaju

pomysłowa fotografia ciążowaWiecie jak to jest. Każdy fotograf opowiada nam o tym, że wykonywane przez niego zdjęcia są unikalne i nigdzie indziej się z takimi nie spotkamy. Mówią o jakimś niestworzonym doskonałym kontakcie z klientami, wzajemnym zaufaniu oraz rekwizytach, które może zaproponować danej parze w swoim studio, oczywiście za dodatkową opłatą. Czasem, gdy słyszę jak to wszystko działa to aż nie wiadomo,czy należałoby się śmiać, czy płakać. Często zwracają się do mnie pary, które nie otrzymały od poprzedniego „zawodowca” tego,co zostało im obiecane. Zdjęcia są słabej jakości, która nie przystaje osobom określających się mianem profesjonalisty. Sam zawsze najpierw próbuję poznać moich klientów. Muszę wiedzieć jacy są na co dzień, gdyż pomysłowa fotografia ciążowa w moim wykonaniu w dużej mierze opiera się na ukazywaniu przyszłych rodziców w miejscach, które wzbudzają w nich pewien emocjonalny kontekst. Oczywiście, nie chodzi o sztywne pozowanie do danego ujęcia.

Na bieżąco wymyślamy kolejne sekwencje ruchów, które stara się uchwycić, naciskając spust migawki. Nie spotkałem się w jeszcze w swojej karierze z rodzicami, którzy przyszliby do mnie z reklamacją, co więcej najczęściej wracają ze swoim niemowlakiem na rękach, prosząc o drugą część sesji, ponieważ zależy im na dokończeniu rozpoczętego dzieła.