Jeździec z właściwym kaskiem

Jazda konna to nie jest sport tylko i wyłącznie dla osób majętnych. Tak naprawdę jest to świetna przygoda i możliwość nauczenia się przebywania w otoczeniu dużego zwierzęcia. Jednak każdy jeździec powinien wyposażyć się w niezbędny sprzęt, jakim jest na przykład kask. Od niego zależy nasze bezpieczeństwo. Podczas jazdy zdarzają się upadki. Muszą być one jak najbardziej bezpieczne.

Bezpieczne kaski dla jeźdźców

kaski jeździeckieKask dla osoby jeżdżącej konno to podstawa. Kaski jeździeckie wykonane są obecnie z tworzywa sztucznego, które ma miękką podbitkę od strony wewnętrznej. Tworzywo sztuczne ma grubość około sześciu milimetrów. Taka grubość spokojnie wystarczy, aby zabezpieczyć głowę. Jednak w przypadku kasków bardzo ważne jest także zapięcie. Najczęściej korzysta się ze skórzanych pasków z delikatnym meszkiem, który ma zapobiegać otarciom. Dobre zapięcie w kasku nie tylko przytrzymuje go przy głowie, ale również stabilizuje naszą szyję podczas upadku. Nie ma mowy o tym, aby w niebezpieczny sposób przechylić głowę. Czy wygląd kasku ma znaczenie? Jeżeli startujemy w zawodach warto jest mieć ciekawy kask. W dalszym ciągu jego priorytetem jest bezpieczeństwo, ale pełni on wtedy również funkcje reprezentacyjne. Zazwyczaj dopasowuje się go do całego stroju jeździeckiego. Każdy klub sportowy ma swoje barwy. Działa to dokładnie tak samo, jak w przypadku klubów piłkarskich czy innych dyscyplin sportowych.

Kaski dla jeźdźców kupimy sklepach z akcesoriami jeździeckimi oraz na aukcjach internetowych. Jednak warto jest przed kupnem założyć kas i sprawdzić, czy pasuje on do naszej głowy. Samopoczucie podczas noszenia takiego kasku jest ważne. Nie możemy mieć żadnych otarć i zadrapań po ćwiczeniu jazdy konnej. Komfortowe warunki pozwolą nam się skupić na jeździe.