Jaką bramę garażową wybrać?

Obecnie na rynku mamy dosyć spory wybór pod względem bram do garażu. Jednak zarówno tradycyjne bramy uchylne, jak i bramy rozwierane coraz rzadziej się widuje ponieważ ich miejsce zaczynają zajmować bramy segmentowe cieszące się coraz większą popularnością przez wzgląd zarówno na niską cenę, jak i łatwość montażu, czy możliwość zainstalowania automatyki.

Zalety bram segmentowych 

bramy garażoweNiewątpliwie jedną z największych zalet bram segmentowych jest fakt, że ich cena w porównaniu do innych rodzajów bram jest niższa, a jednocześnie te bramy cechują się znacznie lepszą jakością oraz możliwością zainstalowania w nich automatyki. Brama segmentowa jest bardzo prosta w montażu, a także nie wymaga od nas dodatkowego miejsca przed garażem. Tego typu bramy garażowe występują także w wielu kolorach oraz wzorach, a co za tym idzie możemy ładnie ją dopasować do elewacji naszego domu, lub tego, jak wygląda nasz dach. Segmentowe bramy są wypełniane specjalną pianką poliuretanową, która zapewnia jej dodatkową izolację chroniąc tym samym nasz garaż przed utratą ciepła, co przekłada się na zaoszczędzenie pieniędzy pod względem ogrzewania naszego domu. Dodatkowo ocynkowanie takiej bramy sprawi, że będzie ona przez długie lata odporna na zmienne warunki atmosferyczne, co jest niezwykle ważną cechą biorąc pod uwagę zarówno upalne okresy wakacyjne, jak i bardzo mroźne zimy występujące w naszym kraju.

Do montażu takiej bramy potrzebna nam jest naprawdę niewielka ilość przestrzeni. Bramę tę bowiem montuje się tuż pod sufitem na specjalnych szynach służących do przesuwania bramy podczas jej otwierania. Jest to zatem takie miejsce montażu, którego raczej w żaden inny sposób nie wykorzystamy. Brama jest dosyć prosta i lekka w otwieraniu, jednak dzięki możliwości zainstalowania automatyki możemy sobie ten proces znacząco ułatwić.