Jak wygląda zawód kosmetyczki?

 

Kosmetyczka to osoba wykonująca zabiegi z zakresu kosmetyki, w tym kosmetyki pielęgnującej (złuszczanie i oczyszczanie), upiększającej (makijaż) czy leczniczej. Dobra kosmetyczka powinna mieć dwie cechy jakimi powinna się odznaczać, a mianowicie otwartość i uprzejmość.

Zawód kosmetyczki – jak wygląda?

kosmetyczka szczecinSama jestem kosmetyczką (ukończyłam szkołę kosmetyczną), dlatego chciałabym trochę przybliżyć wam to jak wygląda mój zawód. Oczywiście nie musimy kończyć szkoły, aby wykonywać ten zawód, wystarczy ukończenie zawodowego kursu kwalifikacyjnego. Jednak ze względu na specyfikację zawodu, który wybrałam stale muszę się doszkalać i poszerzać swoją wiedzę na temat najnowszych urządzeń, produktów czy technik wykonywania zabiegów. Na szczęście jest wiele kursów, dzięki którym jest to możliwe, więc jeśli nam tylko trochę wolnego czasu to biorę w nich udział a po zakończeniu kursu z powodzeniem, otrzymuje się certyfikat, który świadczy o podniesieniu moich kwalifikacji. W zależności od poziomu wiedzy oraz umiejętności wyróżnia się trzy stopnie kursu. Każdy kurs pierwszego stopnia przygotowuje nas pod kątem praktycznym do pracy w salonie. W ramach szkolenia poznamy bardzo proste jak i skomplikowane zabiegi kosmetyczne. Nauczymy się budowy i funkcji skóry, demakijażu (techniki zmywania), masażu, zabiegów pielęgnacyjnych szyi, twarzy i okolic oczu a także usuwania zbędnego owłosienia ciepłym woskiem. Z kolei na drugim i trzecim stopniu poznamy już bardziej skomplikowane zabiegi, dzięki którym poprawimy wygląd skóry naszych klientek. Kosmetyczka szczecin to bardzo ciekawy zawód, dzięki któremu poznaję ciekawych ludzi.

Jeśli więc chcemy pozyskać nowych klientów i cieszyć się dobrą opinią tych stałych warto brać udział w jak największej ilości kursów, ponieważ dzięki temu poszerzamy swoją wiedzę i możemy proponować swoim klientom nowe zabiegi, których do tej pory nie znały.