Jak wybrać odbojnice do magazynu?

Zakłady przemysłowe i magazyny to miejsca, które charakteryzują się wzmożonym ruchem. Nie chodzi jedynie o poruszanie się pracowników, ale także pracę różnego rodzaju pojazdów i maszyn, które muszą się przemieszczać, aby odpowiednio wykonać swoje zadania. Biorąc pod uwagę fakt, że przestrzeń w takich miejscach zwykle jest dość mocno ograniczona, może dochodzić do uszkodzenia wyposażenia.

Rodzaje odbojnic narożnych

odbojnice narożneWeźmy pod uwagę fakt, że na ograniczonej powierzchni magazynu czy zakładu przemysłowego trudno jest manewrować pojazdami czy maszynami, zwłaszcza że niekiedy ich rozmiary są naprawdę pokaźne. Aby nie dochodziło do uszkodzeń ścian czy wyposażenia magazynu, na przykład w postaci regałów, stosuje się specjalne odbojnice narożne. Celem ich zamontowania może być nie tylko ochrona znajdujących się wewnątrz magazynu przedmiotów, które mogłyby zostać uszkodzone, ale także często tego typu elementy służą jako wyznacznik trasy dla wszelkich poruszających się po danym obiekcie pojazdów, stanowiąc ułatwienie podczas manewrowania. Zwykle odbojnice wykonane są ze stali lub gumy. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej popularne i chętniej wybierane przez klientów ze względu na ich trwałość i wytrzymałość. Jest to często spotykane zabezpieczenie w różnego rodzaju sklepach. Podczas wyboru odbojnic należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że kontakt pojazdu z tak twardym materiałem, jakim jest stal, może doprowadzić do uszkodzenia maszyny. Zatem jeśli odbojnice mają chronić na przykład regały, znajdujące się w magazynie, wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się odbojnica wykonana z gumy. Taki element można zamontować nie tylko na ścianie czy podłodze magazynu, ale także na zderzaku manewrującego w magazynie pojazdu czy maszyny.

Poruszanie się po magazynie dużym i ciężkim pojazdem nie należy do najłatwiejszych zadań. Obawa o uszkodzenie wyposażenia, znajdującego się wewnątrz hali czasem paraliżuje pracowników, którym powierzone zostało to zadanie. Aby zniwelować ryzyko wypadku, stosuje się specjalne odbojnice, które ochraniają strategiczne punkty w danym miejscu.