Idealna pościel dla malucha

Dzieci od urodzenia do momentu aż nie zaczną samodzielnie chodzić, przeważnie większość swojego czasu spędzają w łóżeczku. To jedyne, najbezpieczniejsze miejsce dla nich, dlatego tak ważny jest wybór dobrego łóżeczka i jego wyposażenia.

Co musi się znaleźć w łóżeczku?

pościel do łóżeczkaJeszcze zanim rodzi się maluszek, przyszła mam z wielką starannością kompletuje dla niego wyprawkę i urządza pokój. Produkty, z których będzie korzystać dziecko, bezwzględnie muszą być bezpieczne, praktyczne i najlepiej żeby były wielofunkcyjne. Podobnie jest z pościelą, ponieważ małe dzieci dużo czasu przeznaczają na sen. Pościel do łóżeczka powinna być miękka, lekka i antyalergiczna. Z pewnością takie znajdziemy w sklepach z artykułami dla niemowląt w wielu modelach. Do łóżeczka wystarczy pościel w uniwersalnym rozmiarze sześćdziesiąt na dziewięćdziesiąt centymetrów. Większość dostępnych modeli posiada wypełnienie z hipoalergicznej włókniny, która może mieć kilka grubości, dopasowanych do pory roku. Taki wkład jest najbezpieczniejszy dla malucha, ponieważ nie gromadzą się w nim groźne bakterie, grzyby i roztocza, a ponadto można go prać w pralce w wysokich temperaturach. Liczy się także to co na zewnątrz się znajduje, czyli poszewki. Najczęściej pościel jest sprzedawana w komplecie z wypełnieniem, a poszewki są wykonane z organicznej bawełny. Do kołdry dołączona jest prostokątna, płaska poduszka, na której znajduje się identyczna poszewka. Jednak pościel to nie jedyny ważny element wyposażenia, bo trzeba jeszcze pamiętać o materacu, prześcieradle i ochraniaczach.

Alternatywą dla pościeli stosowanej w łóżeczku może być sam kocyk, gdyż tak małe dzieci nie potrzebują spać na poduszkach. Jedyną kwestią może być tylko wybór odpowiedniego koloru poszewek, aby pasowały one do płci dziecka i wystroju pokoju.