Gdzie znajdziemy skutecznego dietetyka?

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problemy z otyłością. Wszystko dlatego, że wiekszość z nas odżywia się nieregularnie i jada głównie szybkie i tzw. śmieciowe jedzenie jak np. pizza, czy kebab. Innym powodem naszych klopotóœ z wagą jest podjadanie nocne i najadanie się na noc oraz duża ilość zjadanych słodyczy i picie gazowanych słodkich napoi. Jak wyeliminować nadwagę? Do kogo się udać po pomoc?

Skuteczny dietetyk dla każdego

skuteczny dietetyk krakówW dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problemy z utrzymaniem prawidlowej masy ciala i z nadwagą. Sytuacja jest na tyle groźna, że problemy mają także dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Powodem tego typu problemów jest zazwyczaj nieprawidłowe odżywianie się, jedzenie tzw. śmieciowego jedzenia jak np. chipsy, frytki, czy pizza oraz picie dużej ilości słodkich gazowanych napoi i niestety siedzący tryb zycia. Jak sobie poradzić z takimi problemami? Gdzie szukać skutecznej pomocy, aby  uporać się z nadwagą i otyłością, która niszczy nasz organizm i nasze zdrowie? Jeśli skuteczny dietetyk kraków to jedno z tych miast w Polsce, w którym znajduje się wielu wybitnych dietetyków, którzy chętnie pomogą nam, czy naszym dzieciom uporać się z tak poważnym kłopotem. Dietetyk zanim przejdzie do konkretnego działania potrzebuje od nas aktualnych wyników badań oraz przeprowadza z nami szczególowy wywiad, aby dowiedzieć się, czy w naszej rodzinie juz wcześniej ktoś miewal klopoty z nadwagą, czy otyłością. Następnie taki specjalista na podstawie piramidy żywienia uklada dla nas indywidualną dietę , wskazując konkretnie jakie produkty możemy spożywać, jakie należy ograniczyć , a jakie całkowicie wyeliminować z naszej diety. Najważniejsze to spozywać dużo warzyw i owoców oraz nabiału, a kategorycznie nie należy spozywać slodyczy i pić słodkich napoi. Slodkie i gazowane napoje należy zastąpić dużą ilością wody. Tylko ścisłe przestrzeganie zaleceń specjalisty jakim jest dietetyk pozwoli nam w określonej przez specjalistę perspektywie czasu osiągnąć zamierzony cel jakim jest utrata zbędnych kilogramów. Oczywiście do odpowiedniego odzywiania należy włączyć duża aktywność fizyczną jak np. spacery, bieganie , czy jazda rowerem.

Jak widzimy walka z nadwagą, czy otyłością jest bardzo ciężka, gdy prowadzi się ją w pojedynkę. Dlatego warto udać się  po pomoc do specjalisty jakim jest dietetyk. On po przeanalizowaniu naszych badań i rozmowie z nami uloży nam szczególowy plan żywienia w ciągu dnia i podpowie nam jaką aktywność ruchową zastosować, aby czuć się lepiej i stracić nagromadzone wcześniej dodatkowe kilogramy. Wybierajmy sprawdzonych  dietetyków.