Gdzie można zainstalować panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne mogą być zainstalowane tam, gdzie będą miały dostęp do promieni słonecznych. Im więcej promieni słonecznych tym lepiej, bo to przecież one zbudowane są z cząstek światła, czy fotonów, które zamieniane są na prąd elektryczny.

Gwarancja na panele fotowoltaiczne i przeglądy serwisowe

fotowoltaika sklepDach optymalny to taki, który skierowany jest na południe pod kątek 35 stopni. Poza tym panele montowane są nie tylko na dachach, ale również na własnych wysięgnikach, na ogrodzeniach i innych strukturach, które mają dostęp do światła słonecznego. Niektórzy decydują się na instalowanie paneli fotowoltaicznych na gruncie. Nie jest to jednak opłacalne. Są osoby, które zastanawiają się, ile energii może wytworzyć instalacja fotowoltaiczna. Kilkanaście paneli jest w stanie zaopatrzyć dom jednorodzinny w nawet 1000 kWh rocznie. Jest to energia elektryczna, która zaspokaja wszystkie potrzeby, dlatego nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów. Wiadomo, że trzeba liczyć się również z kosztami założenia takiej instalacji fotowoltaicznej. Koszt waha się, zależnie od tego, jakie panele wybierzemy. Droższe są panele monokrystaliczne i amorficzne, a tańsze polikrystaliczne. Klasyczna rodzina zużywa od 1000 do 3000 kWh w ciągu całego roku. Aby wyeliminować koszty płacenia za prąd elektryczny, trzeba wydać około 20 000 zł na panele fotowoltaiczne. Na pewno fotowoltaika sklep zapewni gwarancję na panele. Są to systemy raczej bezawaryjne, a ich obsługa jest minimalna. Gwarancja producencka to zazwyczaj 25 lat i powinni udzielić nam jej w sklepie z fotowoltaiką.

Czasami zdarza się, że firma wymaga przeglądu serwisowego paneli fotowoltaicznych co roku – po to by gwarancja została utrzymana. Za taki przegląd trzeba zapłacić, ale nie jest to duży wydatek i jest on ustalany indywidualnie dla każdego klienta.