Francuska przygoda

Pracuję w firmie międzynarodowej. Posiada ona wiele placówek w krajach europejskich. Właśnie dostałam awans polegający na objęciu stanowiska w stolicy Francji. W pierwszej chwili bardzo się ucieszyłam przecież to Paryż. Przeprowadzka nie jest problemem gorzej z językiem francuskim.

Francja – najlepsze miejsce do nauki francuskiego

francuski we francjiRozumiem zaledwie kilka słów. Francuzi, chodź znają język angielski, bardzo nie chętnie się w nim komunikują. Uważają, że wszyscy powinni mówić po francusku. W dzisiejszych czasach nauka nowego języka to nie problem. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów edukacyjnych takich jak książki czy audiobooki. Najbardziej skuteczny jest na pewno kurs w szkole językowej ale niestety nie mam na niego czasu, przynajmniej tutaj. Zaczęłam więc rozglądać się za kursem językowym w Paryżu. Wpisałam do przeglądarki francuski we Francji i jak najbardziej znalazłam odpowiednie kursy. Do wyboru są różne stopnie zaawansowania. Ja kwalifikuję się na taki od podstaw. Kursy odbywają się w różnych godzinach w ciągu dnia także bez problemu istnieje możliwość dopasowania godzin pod swój plan dnia. Można także wybrać opcję nauki indywidualnej. Kurs prowadzony jest oczywiście przez rodowitych francuzów. Wybrałam szkołę i zapisałam się na zajęcia podstawowe. Kurs rozpoczynam za dwa tygodnie zaraz po przyjeździe do Paryża. Już nie mogę się doczekać kiedy pójdę na pierwsze zajęcia. Nie znam tam za wiele osób więc liczę, że na kursie poznam jakiś nowych znajomych.

Uważam, że nauka języka za granicą powinna przyjść mi łatwiej, ponieważ ciągle przebywa się z ludźmi mówiącymi po francusku więc nie ma się wyjścia i też trzeba go używać. Za dwa tygodnie zaczynam moją francuską przygodę i mam nadzieję, że wszystko ułoży się pomyślnie i, że największym problemem jaki mnie spotka to nauka języka francuskiego.