Estetyczny zlew kuchenny

 

Kiedyś gospodynie domowe myły brudne naczynia w zlewozmywakach, natomiast obecnie może to za nie zrobić zmywarka. Jednak bez względu czy ją posiadamy, czy też nie, zlewozmywak jest potrzebny w każdej kuchni i nie służy tylko do mycia naczyń. 

Jakie są kolory zlewów kuchennych?

zlew kuchenny granitowy szaryJeżeli nie posiadamy zmywarki, to naczynia myjemy w zlewie, obok którego powinien się znajdować ociekacz. Przy dużej rodzinie, przyda się duży zlew, ponieważ łatwo i szybko będzie można wyczyścić naczynia. Takie modele posiadają dwie komory, które mają oddzielne odpływy. Dla osób, które same mieszkają, lub ich kuchnia jest aneksem, w którym nie ma zbyt wiele wolnego miejsca, to najlepsze będą jednokomorowe, bo nie zajmują wiele miejsca. Co do materiału z jakiego może on być wykonany, zlew kuchenny granitowy szary będzie idealnie się komponował z jasną kuchnią. Poza granitowymi modelami, znajdziemy w sprzedaży także klasyczne zlewy wykonane ze stali nierdzewnej, które są lekkie i uniwersalne, albo kamienne. Jednak to granit cieszy się największym zainteresowaniem, ponieważ jest on wytrzymały na uszkodzenia i zarysowania oraz może mieć różne barwy. Obecnie możemy spotkać zlewy białe, kremowe, jasno i ciemno szare oraz czarne. Zlewozmywaki jednokomorowe jak i dwukomorowe mogą być wyposażone w dodatkowy ociekacz, który posiada liczne żłobienia, w których spływa woda wprost do komory. Do zlewu kuchennego konieczna jest jeszcze bateria, syfon i zaślepka oraz szablon do wycinania otworu w blacie kuchennym.

W sklepach z wyposażeniem kuchni, znajdziemy zlewozmywaki granitowe o kilku głębokościach. Klienci mogą się zdecydować na mniejsze, ale głębsze zlewy, albo nieco większe, ale za to płytsze. Ceny zlewów z granitu są dość wysokie z uwagi na wysoką jakość.