Elektryczne wózki inwalidzkie

 

Wózki inwalidzkie to wynalazek, który od wielu lat ułatwia codzienne funkcjonowanie wielu osobom starszym i schorowanym. Dzięki nim także ludzie po wypadkach, którzy nie mogą poruszać się samodzielnie, są w stanie prowadzić niemalże normalny tryb życia. Istnieją wózki tradycyjne lub elektryczne, które są lepsze?

Czy warto zainwestować w elektryczny wózek inwalidzki?

elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnychIstnieje kilka rodzajów wózków inwalidzkich, które przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych. Mogą być one tradycyjne, napędzane siłą własnych mięśni, lub elektryczne, wyposażone w akumulator. Istnieją także specjalne skutery inwalidzkie, jednak one przeznaczone są bardziej dla osób starszych. Decyzja, który z nich będzie najlepszy jest dość indywidualna i zależy od wielu czynników. Z pewnością elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnych poruszają się szybciej, gdyż napędzane są poprzez wydajny akumulator. Jednak mają pewne ograniczenia – nie wszędzie da się na nich wjechać. Osoby sparaliżowane od pada w dół nie będą mogły dostać się na nich wszędzie bez pomocy innych osób. Na tradycyjnym wózku przy odrobinie wprawy można wejść nawet do autobusu czy tramwaju. Jednak, aby z niego korzystać trzeba mieć silne ramiona, które skutecznie będą wprawiać wózek w ruch. Dlatego dla osób starszych czy słabych fizycznie najlepszy będzie wózek elektryczny. Wyposażony jest on w wygodny system sterowanie, który nie będzie dla nikogo problemem. Często ma on także niewielki bagażnik, gdzie można schować najpotrzebniejsze rzeczy.

Dzięki wózkom inwalidzki, osoby niepełnosprawne zyskały wiele możliwości. Mogą samodzielnie wychodzić z domu i dojechać w właściwie każde miejsce. Na wózku elektrycznym można pokonać w krótkim czasie spore odległości, dzięki wydajnemu akumulatorowi, który go napędza. Z pewnością warto zainwestować w taki sprzęt, który ułatwia życie.