Eleganckie rolety domowe

 

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób odizolować swoje pomieszczenia od drażniących w dzień promieni słonecznych. Staromodne żaluzje nie są wygodne i szybko się brudzą, dlatego też najlepszym rozwiązaniem wydają się rolety, jakie można zawiesić w domu bez używania dodatkowych narzędzi. 

Rolety chroniące przed słońcem

wolnowisząca roleta pasyDobrze dopasowane rolety pozwalają nam ograniczyć dostęp słońca do naszego mieszkania. Dobrze sprawdzają się w takiej sytuacji tzw. rolety dzień i noc. Dzięki swojej nietypowej i bardzo pomysłowej budowie przepuszczają promienie słoneczne w ograniczonej ilości, dzięki czemu nasze pomieszczenia nie są całkowicie ciemne. Zaletą takich rolet jest ich łatwość w zamontowaniu. Wystarczy doczepić je za pomocą haków lub kleju – wszystko zależy od rodzaju rolety, którą wybierzemy. Możemy regulować jej wysokość, dopasowując ją do naszych potrzeb. Wolnowisząca roleta pasy dostępna jest w wielu kolorach, można więc wybrać roletę, która idealnie wpisze się w aranżacje naszego wnętrza. Dodatkową zaletą takich rolet jest fakt, że posiadają różne rozmiary – coraz częściej producenci stawiają na produkcję rolet o nietypowych wymiarach, by dopasować się do okien, które znajdują się w mieszkaniach. Roleta nie musi być cały czas rozwinięta, możemy schować ją do kasety, która niemal zlewa się z ramą okna. Dzięki temu korzystamy z rolety tylko wtedy, gdy jest nam ona potrzebna – świetnie sprawdza się to w pomieszczeniach od strony południowej, gdzie słońce często jest bardzo ostre.

Chcąc osłonić okno przed słońcem lub ciekawskimi spojrzeniami, coraz częściej rezygnuje się z żaluzji lub zasłon. W zamian za to chętniej sięgamy po rolety, które mogą przyjmować różną formę. Popularne stały się rolety dzień-noc, które dostosowujemy do własnych potrzeb, wpuszczając do pokoju tyle słońca, ile jest nam w danej chwili potrzebne.