Ekogroszek do ogrzewania domów

Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy znacznie wzrosły ceny za materiały opałowe. W szczególności ceny węgla z każdym kolejnym rokiem bardzo mocno rosną. Wpływ na to w dużej mierze ma ten fakt, że rośnie zapotrzebowanie na ten materiał opałowy. W związku z tym węgiel wykorzystuje się w każdej postaci. Również przetwarza się ten węgiel, którego granulacja jest bardzo mała. 

Ogrzewanie z użyciem ekogroszku 

ekogroszek z wesołejEkogroszek jest materiałem opałowym, który w sprzedaży pojawił się stosunkowo niedawno. Początkowo podchodzono do niego bardzo sceptycznie. Chodzi o to, że jest to materiał bardzo drobny i jego spalanie w tradycyjnych kotłach bywało bardzo trudne i dodatkowo nieefektywne. Zaczęto jednak drobny węgiel poddawać procesom odsiarczania i w efekcie tego powstał drobny materiał opałowy zwany ekogroszkiem. Podczas jego spalania emitowane jest niemalże tak dużo ciepła jak w przypadku spalania węgla. Ekogroszek z Wesołej jest obecnie szczególnie często wybierany przez Polaków. Wpływ na to ma zarówno to, że jest to materiał opałowy sprawdzony przez tysiące osób oraz bardzo mocno polecany. Kaloryczność ekogroszku pochodzącego z tego źródła sięga niemalże do poziomu najlepszej jakości węgla. Spotkać możemy w sprzedaży taki ekogroszek, którego kaloryczność wynosi nawet 24 MJ/kg. To co dodatkowo zachęca do zainwestowania w ekogroszek to również jego cena. W wielu przypadkach wynosi ona połowę ceny za tonę węgla. 

Od jakiegoś czasu ekogroszek uznawany jest za największego konkurenta węgla czy też drewna opałowego. Nie bez znaczenia jest również to, że ekogroszek jest materiałem, który podczas spalania nie powoduje emisji dużej ilości spalin. Taka sytuacja możliwa jest przede wszystkim dzięki zastosowaniu odsiarczania. Siarka przy spalaniu mocno wpływa na powstawanie toksyn. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom