Dwa konkurencyjne rodzaje druku

Wiele osób chcąc zainwestować w reklamę swojej firmy zastanawia się czy w przypadku materiałów drukowanych wybierać druk offsetowy, czy cyfrowy. Każdy z tych dwóch rodzajów posiada swoje zalety użytkowe oraz wizualne. Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości w sprawie druku, które towarzyszą reklamie prasowej lub zewnętrznej.

Który rodzaj druku? 

drukarnia offsetowaDruk cyfrowy jest bardzo szybki. W krótkim czasie można zadrukować dużą powierzchnię papieru. Jednak nie zawsze o to chodzi według mnie, ponieważ lepiej postawić na jakość i niezawodność wydrukowanych materiałów reklamowych. W przypadku reklamy outdoor lub prasowej najlepiej korzystać z druku offsetowego – nawet jeśli chcemy wyprodukować ogromną ilość materiałów. Każda drukarnia offsetowa przyzwyczajona jest do tego, że musi pracować ze zdwojoną prędkością, także nie musisz przejmować się czasem wykonania zlecenia. Czemu offset? Materiały wydrukowane offsetem są lepszej jakości. Ten druk polega na  przeniesieniu kolorów z płaskiej powierzchni formy drukowej na podłoże drukowe. Wszystko robione za pośrednictwem sprzętu jakim jest cylinder pośredni. Do tego powstałe materiały są zabezpieczane specjalną substancją, która nazywana jest obciągiem. Jeśli wydrukujesz na przykład ulotki powlekane obciągiem, to będą wytrzymalsze i nawet jeśli zostaną zmoczone przez deszcz, to kolor nie rozmyje się. Dopóki papier będzie w całości będą one czytelne i przejrzyste. To jedna z najważniejszych zalet offsetu.

Według mnie spór o najlepszy rodzaj druku wygrywa offset, ponieważ mimo tego, że czas wykonania jest dłuższy, to wytrzymałość znacznie rośnie. Możemy bez obaw rozdawać materiały drukowane na mieście, nie przejmując się jakością. Mamy pewność, że jest ona niezaprzeczalna. Doceni to oko każdego potencjalnego klienta.