Dodatkowe źródło światła stanowi świetlik

Od dawna poszukiwałem rozwiązania, które okazałoby się odpowiednie w moim zakładzie pracy. Problem polegał na niedostatecznej ilości światła, które wpadało do firmowego łącznika. W łączniku tym mamy wyznaczone miejsca, w których można spokojnie zjeść posiłek, wypić kawę czy zakupić wodę mineralną. W miejscach tych stoją stoły z krzesłami oraz automaty sprzedażowe.

Poliwęglan wyjątkowo trwałym materiałem

świetliki z poliwęglanuOd dłuższego czasu pracownicy firmy skarżyli się, że w tym miejscu panują złe warunki oświetleniowe, które przekładają się na ogólne pogorszenie warunków pracy.W związku z tym postanowiłem poszukać odpowiedniego rozwiązania. Nie chciałem instalować kolejnych sztucznych źródeł światła. Prawdopodobnie rozwiązałoby to problem, jednak w tym miejscu było to nie wskazane. Postanowiłem postawić na świetliki z poliwęglanu. Rozwiązanie to wydawało się idealne. Świetliki umożliwiają dostarczenie światła z zewnątrz praktycznie za darmo. Jedynym kosztem jest koszt wybudowania świetlika. W codziennej eksploatacji są one praktycznie bezobsługowe. Dodatkowo poliwęglan jest bardzo wytrzymałym materiałem, który gwarantuje długą i bezawaryjną pracę tego typu urządzeń. Po zainstalowaniu świetlików problem zniknął jak ręką odjął. Pracownicy od razu poczuli się lepiej w miejscu pracy. Poziom oświetlenia był zdecydowanie wyższy. Dodatkowo na pozytywne morale wpływał fakt, że światło pochodziło z zewnątrz. Jest ono zdecydowanie lepsze ze względu na naturalną barwę.

Rozwiązanie to ma oczywiście swoje wady. Podczas zachmurzonego nieba ilość wpadającego światła jest mniejsza. Jednakże w ostatecznym rozrachunku uważam, że świetliki świetnie spełniły swoją rolę. Korytarz jest teraz bardzo dobrze oświetlony. W słoneczne dni wyłączamy nawet całkowicie inne źródła światła. W ten sposób są generowane dodatkowe oszczędności.