Dobre i niedrogie waporyzatory

 

Waporyzacja jest procesem, którego zadaniem jest odparowanie substancji czynnych z ziół oraz ich koncentratów. Znajduje ona zastosowanie głównie w przypadku produktów konopnych z CBD, ze szczególnym uwzględnieniem medycznych odmian marihuany.

Jaki waporyzator jest wart polecenia?

waporyzatoryNa rynku mamy dwa rodzaje urządzeń do waporyzacji: stacjonarne oraz przenośne. Te pierwsze są znacznie lepsze – mocniejsze i bardziej wydajne, ale mocno niepraktyczne, gdyż można z nich korzystać wyłącznie tam, gdzie jest dostęp do gniazdka sieciowego. Natomiast w przypadku waporyzatorów przenośnych nie mamy takiego dylematu, gdyż są zasilane bardzo mocnymi bateriami. Co prawda nie dorównują one wydajnością urządzeniom stacjonarnym, jednakże komfort i swoboda korzystania są tu dużo ważniejsze. Ich zaletą jest także kompaktowy rozmiar, dzięki czemu z łatwością możemy je ukryć w kieszeni kurtki lub spodni. Na rynku mamy bardzo duży wybór vaporizerów przenośnych, zarówno tanich, jak i tych, których ceny dorównują urządzeniom stacjonarnym. Toteż znajdą coś dla siebie zarówno doświadczeni, jak i początkujący vaperzy. Gdzie można kupić waporyzatory? Najlepiej w internecie, albowiem sklepy, które działają w tej przestrzeni mają największy wybór oraz najniższe ceny. Ponadto znajdziemy w nich wiele akcesoriów, jak czyściki, wymienne sitka, etc. Koszt najtańszych urządzeń przenośnych waha się od 300 do 500 złotych, natomiast najdroższe mogą kosztować nawet trzy-cztery razy więcej.

Warto zdecydować się na zakup vaporizera, ponieważ materiał roślinny jest w nich jedynie podgrzewany, a nie spalany, co ma wpływ na to, że nie inhalujemy się substancjami smolistymi ani związkami kancerogennymi. Używanie waporyzatora ma też wpływ na dużo mniejsze straty w suszu.