Do łask powróciły klasyczne ogrody

Ogród w stylu klasycznym ma swoją ściśle ustaloną harmonię, która ma za zadanie połączyć: funkcjonalność, estetykę i komfort. W uzyskaniu tej harmonii pomagają specjalnie wydzielone strefy. Każda z nich ma inne zadanie, jednak wspólnie tworzą spójną całość.

Moda na klasyczne ogrody nie przemija

projektowanie klasycznych ogrodów na ŚląskuChcąc zaaranżować własny ogród, powinniśmy zasięgnąć rady specjalisty. Firmy ogrodowe, które wykonują projektowanie klasycznych ogrodów na Śląsku cieszą się największym zainteresowaniem. Na południu Polski zapanowała bowiem moda na klasykę. Co wyróżnia ogród w takim stylu? Przede wszystkim podział na strefy. Pierwsza z nich, będąca  reprezentacyjną, obejmuje wjazd na posesję, wejście do domu oraz przedogródek. Kolejny jest ogród właściwy, czyli ten w którym spędza się czas na odpoczynku i obcowaniu z przyrodą.Ten też dzielimy na konkretne części: przeznaczoną do odpoczynku, pustą przestrzeń, która jest charakterystyczna dla tego stylu oraz miejsce z dominantą, czyli coś, co wyróżni się w przestrzeni(np.drzewo, altanka lub jakieś schody). Bardzo ważnym elementem jest w klasycznym ogrodzie woda. Dobrze sprawdzą się eleganckie fontanny lub oczka wodne. Roślinność projektanci dobierają pod nasze preferencje. Bardzo ładnie wśród zieleni komponują się rabaty w geometrycznych formach, wysiane kolorowymi kwiatami. Najważniejsze jest to, aby wszystko w klasycznym ogrodzie komponowało się w harmonijną całość.

Klasyczne ogrody są obecnie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w ogrodach. Są nie tylko miłe wizualnie dla oka, ale przypominają nam o harmonii, która powinna panować w życiu każdego z nas. Zasady, które definiują w projekcie ogród klasyczny nie powinny zabrać nam możliwości stworzenia unikatowej przestrzeni, w której my będziemy czuli się najlepiej.