Dlaczego warto filtrować wodę z kranu?

Czy wiesz co może znajdować się w wodzie, które leci z Twojego kranu? Wiele osób bez obaw piję potocznie zwaną kranówkę, zupełnie nie znając sobie sprawy z tego, co może znaleźć się w jej składzie, a jest on naprawdę zaskakujący. Zainteresowany? Zapraszam do lektury.

Nadal zastanawiasz się nad filtrem wody? 

filtry do wody warszawaZacznijmy od tego, że woda którą wodociągi pobierają z ziemii jest tak zanieczyszczona, że zaraz po pobraniu konieczne jest jej chlorowanie. Nikomu chyba nie trzeba przypominać zapachu na basenie by skojarzyć jak to nieprzyjemne? Głównie właśnie chlor wpływa na to, że woda z kranu ma dziwny posmak. Jednak to nie wszystko bowiem chlor wpływa negatywnie na naszą florę bakteryją co prowadzi do takich problemów jak alergia czy wrzody. Kolejnym składnikiem wody kranowej jest obecność w dużej ilości soli wapnia i magnezu, co powoduje, że woda jest twarda. Sole te mogą wpływać negatywnie na naszą skórę i włosy powodują, że są one suche. Ponadto soli wapnia i magnezu mogą negatywnie wpływać na zdrowie osób borykającymi się z chorobami układu nerkowego oraz podatnych na powstawanie kamieni układu moczowego. Jak więc widać, spożywanie wody z kranu jest nie tylko niesmaczne, ale także niezdrowe. Chyba, że zdecydujemy się na montaż filtrów wody. Dzięki nim, woda w kranie oczyszczana jest ze wszystkich szkodliwych związków i od razu zdatna do picia. Ponadto ma ona dużo lepszy smak. Jest to rozwiązanie może i drogie, jednak z pewnością przyszłościowe. Taki system filtrów osmotycznych starcza na lata, a konieczność wymiany filtra nie jest tak częsta jak w przypadku dzbanków do wody.

Zdecydowanie monraż filtra do wody ma swoje zalety i jest rozwiązaniem godnym przemyślenia. Filtr może raz na zawsze pozbawić nas problemu z twardą wodą niszczącą nasze urządzenia AGD oraz negatywnie wpływająca na nasze zdrowie i samopoczucie. 

Najnowsze informacje na http://wlasnawoda.pl