Dekoracje z metaloplastyki pomysłem na wystrój wnętrz

Sztuka niejedno ma imię. Od lat jedną z jej form jest metaloplastyka, inaczej zwana kowalstwem artystycznym. Ten rodzaj pracy twórczej polega na wykuwaniu z metalu różnorodnych przedmiotów dekoracyjnych oraz użytkowych. Są to, poza artystycznymi rzeźbami, kwietniki, lampy, szyldy, a nawet bramy i ogrodzenia.

Prostota i elegancja artystycznie kutych wieszaków

wieszaki stojące kuteJednymi z najefektowniejszych przedmiotów codziennego użytku, które stanowią bardzo ciekawy dodatek w wystroju wnętrz są wieszaki stojące kute. Wykonane z wysokiej jakości stali z pewnością zadowolą zarówno osoby ceniące sobie klasykę, jak i te poszukujące designerskich dodatków do swojego nowoczesnego mieszkania. Spośród szerokiego asortymentu ręcznie kutych wieszaków, znajdujących się w sklepach internetowych znanych producentów spotkać można przede wszystkim stojące wieszaki na kurtki, płaszcze i parasole. Kute w kształcie klasycznych form lub jako dekoracyjne drzewa, a także wielofunkcyjne manekiny. Ten ostatni może być używany w domu do wieszania nie tylko płaszczy, ale także sukienek, w firmach odzieżowych jako manekin do przymiarki, ale także jako ozdoba sama w sobie. Dekoracyjny kuty wieszak może stworzyć niepowtarzalny klimat przedpokoju, a nawet salonu. Niektórzy producenci dla uatrakcyjnienia swojej oferty proponują kucie wieszaków w różnych odcieniach stali. Mogą to być przedmioty w kolorze tradycyjnej czerni, a także popularnego złota oraz różnorodnych odcieni szarości.

Wystrój wnętrz może być przeprowadzany w różnych stylach, przy użyciu oryginalnych mebli na zamówienie. Jednak najważniejsze w aranżacji mieszkania są efektowne dodatki. Jednymi z nich są dekoracyjne wieszaki wykuwane ręcznie ze stali. Pasują do każdego wnętrza, zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.