Czym ocieplić skutecznie dom?

Aby skutecznie ocieplić dom, polecana jest pianka poliuretanowa otwartokomórkowa lub zamkniętokomórkowa. Do ocieplania poddasza używa się pianką otwartokomórkową, gdyż jest bardziej elastyczna i ma lepszą paroprzepuszczalność. Pianka zamkniętokomórkowa lepiej sprawdza się np. na zewnątrz, do ocieplania tarasu czy fundamentów.

Czy opłaca się ocieplać pianą poddasze?

ocieplanie pianką opoleDo jednych z najskuteczniejszych metod termoizolacyjnych należy ocieplanie pianką Opole to miasto, w którym działa profesjonalna firma wykonująca tego rodzaju usługi. Pianka podczas aplikacji znacznie zwiększa swoją objętość, dzięki czemu dociera do najtrudniej dostępnych zakamarków, czy szczelin. W związku z tym nie dochodzi do tworzenia się mostków termicznych, jak ma się to w przypadku stosowania innych metod termoizolacyjnych, takich jak wełna mineralna czy styropian. Pianka otwartokomórkową, którą zazwyczaj stosuje się we wnętrzach cechuje się świetną paroprzepuszczlanością. W związku z powyższym nie dochodzi do skraplania się wody i nie tworzą się grzyby, czy pleśń. Dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej można zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ będzie zużywało się go mniej, gdyż ciepło nie będzie wydostawało się na zewnątrz. Pianka da również ochronę latem, ponieważ gorące powietrze z zewnątrz nie będzie przenikało do wnętrza domu. Materiał ten podczas aplikacji nie pyli się, zatem polecany jest dla alergików. Jest również ekologiczny, ponieważ nie dochodzi do uwalniania się żadnych toksycznych substancji. Po zastygnięciu jest bezpieczna dla domowników oraz zwierząt.

Do wykonania ocieplenie pianką poliuretanową należy wynająć profesjonalistów, ponieważ niewłaściwe położenie pianki będzie skutkowało uciekaniem powietrza na zewnątrz, przez co termoizolacja będzie nieskuteczna. Złe nałożenie materiału może również skutkować pojawieniem się pleśni czy grzybów, ponieważ dojdzie do powstania nieszczelności.