Czym są rowery uniwersalne?

 

W czasach moich rodziców, kupno roweru było bardzo proste. Jeżeli tylko pojawiła się możliwość nabycia jakiegokolwiek roweru, to natychmiast się to robiło. W dzisiejszych czasach, kupno roweru jest również proste, wystarczy posiadać tylko odpowiedni zasób gotówki. Jaki więc rower będzie odpowiedni dla aktywnego mężczyzny?

Najlepszy uniwersalny rower męski

najlepsze męskie rowery krossOczywiście tytuł jest trochę przewrotny, ponieważ nie istnieje rower wszechstronny, który będzie się sprawdzał w każdych warunkach terenowych i różnych stylach jazdy. Najlepiej posiadać kilka rowerów, każdy przeznaczony do innych zadań. Ponieważ jednak byłby to bardzo duży wydatek, a przy tym wymagający dużo wolnego miejsca, warto zastanowić się do czego tak naprawdę będzie nasz rower służył. To co chciałbym zaproponować, to efekt wielu przejrzanych stron i długich konsultacji z fachowcami od rowerów. Do tego wszystkiego można zaliczyć godziny spędzone, w rożnych sklepach z jednośladami. Aby uniknąć tylu czasochłonnych działań, chciałbym podzielić się informacją o dwóch typach rowerów, których jednak nie wiele różni. Są to moim zdaniem najlepsze męskie rowery kross, przeznaczone zarówno do jazdy po szosach jak i na dość komfortowe poruszania się po drogach leśnych i szutrowych. Pierwszy typ, to rower typowo górski i raczej będzie odpowiedni dla kogoś, kto planuje wyłącznie jazdę po trudnych terenowych ścieżkach, najlepiej górskich i leśnych, na których mamy do czynienia z bardzo trudnymi podjazdami i stromymi zjazdami. Jeżeli przeznaczenie roweru będzie jednak bardziej wszechstronne, to doskonałym wyborem będzie drugi rodzaj roweru. Rower crossowy to w sumie trochę odchudzona wersja roweru górskiego.

Różnicą są koła o średnicy 28 cali, na felgach o wysokim profilu, wyposażony w opony gładkie na górze i terenowe po bokach. Dodatkowo, jest wyposażony w lekką aluminiową ramę, równie wytrzymałą jak poprzednik, ale o mniejszym przekroju. Wszystko to daje dużą wszechstronność roweru co umożliwia, zarówno szybkę jazdę po szosach jak i wysoki komfort poruszania się po drogach szutrowych i leśnych.