Czy ktoś kupi sadzonki roślin przez Internet?

 

Bardzo lubię pracować w moim ogródku. Przesiaduję tutaj przez cały dzień. Jest to moja ogromna pasja, ponieważ mnie zawsze odstresuje to zajęcie. W każdej porze roku jest wiele roboty, ale najbardziej chyba lubię zbierać plony i nasiona na kolejne sezony. Tych nasion mam już tak dużo, że mogłabym je sprzedawać.

Czy rośliny to dobry pomysł na biznes?

rośliny sklep internetowyWpadłam ostatnio nawet na pomysł taki, że mogłabym na tych roślinach dobrze zarobić. Mogłabym posadzić te nasionka do małych kubeczków, w których wyrastałyby małe sadzonki, a potem o nie dbać, by wyrosły z nich piękne rośliny. Takie oto okazy warto by było sprzedawać w internecie. Myśląc o tym przeglądałam rośliny w sklepie internetowym i pomyślałam, że ja również mogłabym w ten sam sposób sprzedawać moje rośliny sklep internetowy to jednak jest duży wydatek, bo trzeba by było kupić hosting i domenę, a ponadto program logistyczny do zarządzania sklepem. Mimo to, inwestycja w taki pomysł mogłaby być opłacalna. Jakby się tak zastanowić: reklama nie wyniosła by dużo, a przecież jest to najważniejsza kwestia firmy. Rośliny, które będę sprzedawać mogłyby być zapakowane w odpowiednie kartony, które minimalizowałyby ryzyko uszkodzenia listków lub łodygi. Jeszcze mogłabym ogłosić sprzedaż roślin na różnych grupach florystycznych na różnych portalach internetowych. Kto by nie chciał kupić tych pięknych roślinek doniczkowych? Myślę, że każdy je lubi, bo są ozdobą każdego domu.

Rośliny są moją wielką pasja. Pracując podczas ich produkcji i sprzedaży mogłabym stworzyć rewelacyjną firmę, która rozwinęłaby się do stopnia wielkiego przedsiębiorstwa. Może kiedyś zatrudniłabym ogrodników, lub dodatkowych handlowców, którzy wiedzieliby, w jaki sposób sprzedawać rośliny. Liczę, że zarobię przy tym dużo pieniędzy.