Czy fototapeta pobudzi wyobraźnię dziecka?

Kto z nas nie pragnął w dzieciństwie czy młodości upiększyć swój pokój plakatami z popularnych, młodzieżowych gazet. Wszyscy znajomi posiadali pokoje, których ściany wypełnione były posterami ze znanymi piosenkarzami, aktorami, idolami nastoletnich dusz.

Jakie zalety ma fototapeta na wymiar?

Fototapeta

Była wówczas taka moda, jednak nie każdy rodzic na to przystawał, a jako argument na „nie” przywoływał zniszczenie, jakie później pozostaje na ścianie, a co za tym idzie – późniejszą konieczność ponownego malowania ścian, kiedy nastoletni idol ulegnie zmianie i trzeba będzie ściągnąć uwielbiany niegdyś plakat. W dzisiejszym świecie nie ma jednak rzeczy niemożliwych i specjaliści od urządzania wnętrz wymyślili fototapety dla dzieci i młodzieży, przedstawiające uwielbiane przez nich postacie. Fototapety te są na tyle ciekawe i warte uwagi, że ich przyklejanie nie uszkadza ścian, a podczas zrywania nie następuje odrywanie się tynku. Te specyficzne tapety oferuje już większość sklepów internetowych i, oprócz wielości motywów na nich zawartych, możliwy jest także zakup fototapet na wymiar. Taka fototapeta na wymiar charakteryzuje się więc nie tylko oryginalnym, niespotykanym motywem, jaki możemy wybrać spośród tysięcy możliwości, ale i niekonwencjonalnym wymiarem, jaki sobie wybierzemy. Na internetowych forach, gdzie udzielają się matki zawrzało. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że to świetna alternatywa dla tapet, a i naklejki na ściany zapewne pójdą teraz w zapomnienie. Nie bez znaczenia pozostają tutaj też najnowsze badania amerykańskich naukowców, którzy potwierdzili, że fototapety z pięknymi widokami, które zamieścimy w pokoju dziecka, mogą mieć zbawienny wpływ na jego wyobraźnię.

Mały człowiek, którego otaczają piękne obrazy, staje się bardziej kreatywny, pomysłowy, co ważne – łatwiej też radzi sobie z liczeniem w pamięci i wymyślaniem historii, które zapewne przydadzą się w trakcie pisania opowiadań na zajęcia z języka polskiego. Badania są nieoficjalne, ale czujemy, że dzięki nim kupno takich fototapet widocznie wzrośnie.

Więcej o fototapetach przeczytasz na http://dekorius.pl