Ciekawa odmiana hosty

Jestem wielką zwolenniczką funkii. Mam ich w swoim ogrodzie naprawdę dużo. Z roku na rok swoją kolekcję staram się powiększać o nowe egzemplarze. Hodowcy wymyślają cały czas nowe egzemplarze, które zachwycają swoimi kolorami na liściach oraz niesamowitymi wielkościami. Funkia jest bardzo łatwa w uprawie.

Nowa odmiana hosty w ogrodzie

hosta revolutionW roślinach tych podoba mi się dosłownie wszystko. Są one bardzo różnorodne nie tylko ze względu na wielkość ale i kolor i wygląd liści. Hosty to rośliny ozdobne popularne do nasadzeń w ogrodach czy przydomowych rabatach. Doskonale się prezentują i nie są wymagające. Nie są kłopotliwe i można czasem o nich zapomnieć. Rośliny należą do bylin, a bylin są bardzo łatwe w pielęgnacji. Roślina ta przybyła do nas z Chin i Japonii. Funkie to różnorodne odmiany, które są wytrzymałe i przetrwają nawet w najbardziej zapuszczonym ogrodzie. Ich kolejną zaletą jest odporność na mrozy. Rośliny te kwitną w od lipca do września. Jednak kwiaty nie są tak dekoracyjne. Ich największą zaletą są ozdobne liście. Do mojej kolekcji dołączyła ostatnio hosta revolution. Niewielka odmiana, której liście mają biały lub śmietankowy środek i ciemnozielone nieregularne obrzeże liścia. Liść ma kształt sercowaty. Odmiana ta wyróżnia się również tym że na jasnym środku pojawiają się plamki w kolorze seledynowym. Odmiana nie jest duża, bo dorasta jedynie do 30 centymetrów wysokości a liście mają 20 centymetrów na 10 centymetrów. Wielu hostę tą nazywa jedyną w swoim rodzaju. Jej nazwa wywodzi się właśnie od stwierdzenia wypowiedzianego przez hodowców, że funkia ta ma rewolucyjny i przełomowy wygląd.

Odmiana ta najlepiej rośnie w cieniu lub półcieniu. Jednak jest również tolerancyjna na słońce. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych należy wycinać z kępy liście, które mają jednolity zielony kolor. W innym wypadku cała rosnąca kępa może zostać zdominowana przez ten kolor i stracić swój wyjątkowy wygląd. Rośliny te nie są wymagające jednak należy chronić je przed ślimakami, które objadają jadalne liście.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi