Ceny za usługi w drukarni

Drukarnia jest miejscem, w którym pracowałem praktycznie od roku i w tym czasie nauczyłem się bardzo dużo. Jako mała firma zaczynaliśmy najpierw od punktu ksero, gdzie swoją ofertę raczej kierowaliśmy do studentów zainteresowanych licznymi wydrukami oraz skanami dokumentów oraz papierów na studia.

Praca w drukarniach

drukarnia działająca w bydgoszczyPóźniej jednak przekształciliśmy się w drukarnię b2b, czyli świadczyliśmy usługi głównie dla firm, małych i większych. Dzięki temu, że ta drukarnia naprawdę bardzo solidnie zajmowała się inwestycjom w maszyny codziennie przychodziło mi pracować na sprzęcie najwyższej jakości, co mnie bardzo interesowało i wiedziałem, że prędzej czy później dostanie awans. Praca przy bardzo dużych rozmiarów maszynach drukarskich, na przykład takich przeznaczonych do druku wielkoformatowego była bardzo ciekawa, gdyż wymagała odpowiedniej wiedzy i ustawienia wszystkiego w odpowiedni sposób. Patrząc na inne drukarnie zawsze porównywaliśmy na przykład ofertę, czy też cenę. Patrząc też na jakość obsługi klienta można faktycznie sporo ciekawych rzeczy się dowiedzieć. Dobra drukarnia na pewno ma za zadanie sprostać oczekiwaniom klientów. Każdego dnia więc musieliśmy do nich dzwonić i pytać, czy możemy zastosować taki druk, albo czy taki papier będzie odpowiedni. Wszystkie kwestie miały tutaj bardzo duże znaczenie, dlatego przede wszystkim musieliśmy być elastyczni i stale otwarci na zmiany jako drukarnia działająca w bydgoszczy.

W tym biznesie to całkowicie normalne. Trzeba przede wszystkim skupić się na kliencie. Maszyny drukarskie czasem nam się psuły, ale każda drukarnia boryka się z takimi problemami. Faktycznie raz na kilka tygodni przyjeżdżali serwisami, ale z racji tego, że maszyny do druku były na gwarancji faktycznie nasz szef za nic nie musiał płacić.